WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Poczujcie muzykę, gry i filmy w jeszcze większym stopniu

Dziś wrażenia wizualne i wzrokowe podczas oglądania, grania, czy słuchania muzyki możemy rozszerzyć o dotyk. Nie jest to wprawdzie powszechne, ale może zmieni się z gadżetami pokroju Feetbelt?

Niemiecki startup zawitał na Kickstartera z gadżetem, który dodaje wrażenia haptyczne do gier, muzyki, filmów i tak naprawdę wszystkiego, co tylko emituje dźwięk. Feetbelt musi zostać zapięty na talii, gdzie jego 10 generatorów impulsów wibrują w synchronizacji z muzyką lub dźwiękiem.

Firma twierdzi, że urządzenie może odtwarzać częstotliwości od 1 Hz aż do 20000 Hz na podstawie dowolnego, zarówno przewodowego (jack 3,5 mm), jak i bezprzewodowego źródła dźwięku (Wi-Fi, czy Bluetooth).

Jak to działa? Najlepiej zapewne przełożyć to na grę, w której słyszymy np. kroki przeciwnika z tyłu. Wtedy bowiem na plecach silniczki Feetbelt zaczną wibrować. Zespół sugeruje również, że może to być dobry sposób, aby pomóc osobom niedosłyszącym.

Czytaj też: Live with Honor – kolejne przeceny MagicWatcha 2 i słuchawki w drodze

Feetbelt zasila wbudowany akumulator z sześciogodzinnym czasem pracy. Ładujemy go przez USB-C, a jego działanie dostosowujemy w aplikacji, wybierając siłę wibracji, czy stosowne tryby. Cena? Na Kickstarterze zaczyna się od 199 euro, czyli ponad 900 złotych, ale później wzrośnie do aż 1500 zł. Wysyłka? Wrzesień. Ryzyko? Jak zwykle. Jednak fundusze firma już sobie zabezpieczyła.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News