Reklama
aplikuj.pl

Haptyczne kamizelki TactSuit X od bHaptics, czyli wejdź głębiej w VR

Haptyczne kamizelki TactSuit X od bHaptics, TactSuit X od bHaptics, kamizelki TactSuit X, TactSuit X

Południowokoreański startup bHaptics ruszył ze sprzedażą swoich kamizelek haptycznych TactSuit X. Mowa o modelach w postaci TactSuit X40 i TactSuit x16.

Haptyczne kamizelki TactSuit X

Tego typu kamizelki, które zakłada się podczas zabawy w VR, mają za zadanie zwiększyć imersję w rzeczywistości wirtualnej… o ile gry to obsługują. TactSuit X40 w cenie 500$ jest wyposażony w 40 silników wibracyjnych Eccentric Rotating Mass (ERM) z przodu i z tyłu, łącząc je z baterią o pojemności 9800 mAh, która powinna zapewnić ponad 18 godzin zabawy.

Czytaj też: Ranking smartfonów Q3 2020. Samsung i Apple królują. A może źle patrzymy?
Czytaj też: AMD i Tesla połączą siły? Navi 23 trafi do elektrycznych samochodów?
Czytaj też: Wyciekły zdjęcia Sapphire Radeon RX 6800 XT NITRO+ i Pulse

W cenie 300 dolarów można zgarnąć TactSuit X16. Ten redukuje liczbę silników do 16 i jest wyposażony w akumulator o pojemności 4900 mAh, który na jednym ładowaniu ma pozwolić na ponad 22 godzin zabawy. Oba modele mają zostać rozesłane w 10 grudnia.

Czytaj też: PowerColor z kolejnym teaserem Radeon RX 6800 XT Red Devil
Czytaj też: Nowe bloki wodne Alphacool Eisblock Aurora schłodzą całe karty RTX 3000
Czytaj też: Rewolucja aparatów Xiaomi? Nowe obiektywy zapewnią optyczny zoom

Oba zestawy są wyposażone w technologię Bluetooth Low Energy 4.0 i obsługują gry na SteamVR i Oculus Quest, jednak liczba obsługiwanych tytułów jest ograniczona. Obecnie wspomina się o ponad 50 natywnie wspieranych grach, wśród których znalazł się Onward, Thrill of the Fight i Sairento VR, ale (jak podaje TechPowerUp) można je skonfigurować do współpracy z Half-Life: Alyx, Skyrim VR i Fallout 4 VR przy użyciu niestandardowych plików.