WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Hipersamochód Valhalla Astona Martina po raz pierwszy na torze

Oczywiście Aston Martin zabierał swój hipersamochód Valhalla na tor zapewne dziesiątki razy przed tym wydarzeniem, ale robił to i tak pod osłoną tajemnicy. Teraz jednak Valhalla może rozbrzmieć donośnym rykiem już publicznie. 

Czytaj też: McLaren zapowiedział nowego roadstera Ultimate Series

Valhalla zadebiutowała na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii, ciesząc oczy widzów swoim nadwoziem coupe z silnikiem na środku i kształtami rodem z samochodów F1. Nie zabrakło też hybrydowego hipersamochodu Valkyrie, który tylko podkreślił tę prezentację Astona. Nic dziwnego, bo Valhalla znana wcześniej pod nazwą kodową Project 003 ewidentnie czerpie inspiracje z Valkyrii i choć ma podobną hiperaerodynamiczną estetykę, to jednak osiągami nie dorasta swojemu starszemu bratu do pięt.

Jednak podwójnie turbodoładowana V6 będzie miała nieco łatwiejsze zadanie, bo zastrosowanie karbonowego korpusu w Valhalli zdecydowanie obniżyło jej wagę. W połączeniu z tym, że Aston Martin nawiązał współpracę z Red Bull, aby zintegrować technologie i aerodynamikę ze świata F1… hipersamochód ten może zaskoczyć i zrobi to dokładnie 500 razy, bo tyle egzemplarzy jest w planach produkcyjnych. Niestety szczegółów nadal brakuje, ale liczymy na solidne cyferki.

Czytaj też: Poznaliśmy szczegóły elektrycznego GTE od Drako Motors

Źródło: New Atlas