Oczywiście Aston Martin zabierał swój hipersamochód Valhalla na tor zapewne dziesiątki razy przed tym wydarzeniem, ale robił to i tak pod osłoną tajemnicy. Teraz jednak Valhalla może rozbrzmieć donośnym rykiem już publicznie. 

Czytaj też: McLaren zapowiedział nowego roadstera Ultimate Series

Valhalla zadebiutowała na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii, ciesząc oczy widzów swoim nadwoziem coupe z silnikiem na środku i kształtami rodem z samochodów F1. Nie zabrakło też hybrydowego hipersamochodu Valkyrie, który tylko podkreślił tę prezentację Astona. Nic dziwnego, bo Valhalla znana wcześniej pod nazwą kodową Project 003 ewidentnie czerpie inspiracje z Valkyrii i choć ma podobną hiperaerodynamiczną estetykę, to jednak osiągami nie dorasta swojemu starszemu bratu do pięt.

Jednak podwójnie turbodoładowana V6 będzie miała nieco łatwiejsze zadanie, bo zastrosowanie karbonowego korpusu w Valhalli zdecydowanie obniżyło jej wagę. W połączeniu z tym, że Aston Martin nawiązał współpracę z Red Bull, aby zintegrować technologie i aerodynamikę ze świata F1… hipersamochód ten może zaskoczyć i zrobi to dokładnie 500 razy, bo tyle egzemplarzy jest w planach produkcyjnych. Niestety szczegółów nadal brakuje, ale liczymy na solidne cyferki.

Czytaj też: Poznaliśmy szczegóły elektrycznego GTE od Drako Motors

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej