Reklama
aplikuj.pl

Twórcy Hogwarts Legacy uspokajają, że gra nie jest tak łatwa, jak pokazali

hogwarts legacy

Ostatni pokaz Hogwarts Legacy sprawił, że gracze wyciągnęli sporo ważnych wniosków. Niektórych jednak zaniepokoiło to, że gra zdaje się być bardzo łatwa.

Przygoda w Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy to fabularna gra akcji z otwartym światem osadzona w świecie po raz pierwszy przedstawionym w serii książek o Harrym Potterze. W grze udamy się w podróż po zarówno znanych, jak i nowych miejscach, by badając je odkrywać fantastyczne zwierzęta, modyfikować wygląd swojego bohatera, warzyć eliksiry, doprowadzać do mistrzostwa rzucanie zaklęć i rozwijać swoje talenty. To gracze zdecydują jakim czarodziejem lub jaką czarownicą zostaniemy.

Czytaj też: Waszmość posłucha bardcore’owego utworu z Inkulinati

Przeżyj przygodę w XIX-wiecznym Hogwarcie. Wciel się w postać dzierżącą klucz do antycznego sekretu, który może podzielić świat magii. Zawiązuj sojusze, walcz z czarnoksiężnikami i zadecyduj o losie świata magii. To ty decydujesz o swoim dziedzictwie. Zapełnij niezapisane karty swojej historii.

Niski poziom Hogwarts Legacy?

Powyższy materiał wideo rozkochał w sobie wielu graczy. Latanie na fantastycznych zwierzętach czy miotle, żyjący świat gry – to wszystko wypadło rewelacyjnie. Dwie rzeczy jednak mogą niepokoić. Po pierwsze, gra na wideo ewidentnie działa w 30 klatkach na sekundę, a do tego zdarzają się spore spadki płynności. Tutaj fani marki są jeszcze w stanie to wybaczyć, ale zapewne osoby od analizy technicznej będą bezlitosne.

Czytaj też: Już dziś wybierzemy Gry Roku podczas Steam Awards

Drugi problem nie dawał fanom jednak spokoju. Cała rozgrywka podczas pokazu wydawała się być banalna i niektórzy wystraszyli się, że deweloperzy chcąc dostosować zabawę do fanów uniwersum, którzy na co dzień nie są graczami, mogli przesadzić z ułatwieniami.

O ile do pierwszego problemu się nie odniesiono, to jednak drugi już został skomentowany. Czego się zatem dowiedzieliśmy? Autorzy gry uspokajają, że udostępniony materiał z Hogwarts Legacy pochodzi z tytułu włączonego na poziomie trudności „normalnym”. W grze będzie ich więcej, ale „normalny” wcale nie jest bardzo łatwy. Osoba, która ogrywała tytułu, gra w nią codziennie od bardzo dawna, dlatego rozgrywka nie stanowi dla niej niemalże żadnego wyzwania i doskonale wie, jak zachowywać się w danej sytuacji. Gracze, którzy po raz pierwszy trafią do tego świata, będą musieli się więcej napocić!