Reklama
aplikuj.pl

Hogwarts Legacy już wyszło, ale i tak jest opóźnione

hogwarts legacy

Hogwarts Legacy zaczarowało graczy od dnia premiery. Teraz jednak deweloperzy muszą skorzystać ze wszystkich magicznych sztuczek, aby uruchomić grę na starych konsolach.

Hogwarts Legacy opóźnione

Twórcy Hogwarts Legacy postawili przed sobą ambitne zadanie. Chcieli oni stworzyć zupełnie nowego RPG-akcji, który zabierze nas do szczegółowego świata uniwersum Harrego Pottera. Dziś już wiemy, że zadanie udało się wykonać, a gra jest ogromnym hitem, którego sprzedaż idzie łeb w łeb z Elden Ring.

Czytaj też: Sprzedaż PlayStation 5 wzrosła o setki procent

Wyzwanie dla deweloperów nie jest jednak jeszcze zakończone. Autorzy gry obiecali bowiem, że tytuł trafi także na konsole PlayStation 4 i Xbox One. A jakby tego było mało – zarzekają się, że powstanie także wersja na Nintendo Switch. Te wersje gier są regularnie opóźniane i jak się już zapewne domyślacie, również i tym razem doszło do obsuwy terminu wydania.

Oficjalne profile Hogwarts Legacy poinformowały, iż nowa data premiery gry na PlayStation 4 i Xbox One to 5 maja 2023. Wcześniej terminem wydania był kwiecień. Póki co, wersja na Nintendo Switch nie jest opóźniona i powinna pojawić się 25 lipca 2023. Trzymamy kciuki za ambitny zespół!