WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Honda będzie dodawać asystenta do każdego modelu Civic od 2019 roku

Chyba nikt nie obrazi się za dodatek w formie inteligentnego asystenta na komputerze pokładowym w nowych samochodach Honda Civic. Producent bowiem chce, aby stały się nieodzownym elementem każdego egzemplarzu, który opuści fabrykę w 2019 roku.

Zacznijmy może od tego, że wspomniany asystent jest autorskim wymysłem Hondy, którego w sieci znajdziecie pod nazwą „Sensing”. Ten wnosi nasze bezpieczeństwo (zwłaszcza podczas manewrów) na zupełnie nowy poziom. Oferuje bowiem pomocną dłoń przy niezauważonych przeszkodach (aktywując automatyczne hamowanie), parkowaniu za pomocą szeregu kamer, poruszania się w ramach pasa jezdni, a przy stałych prędkości uaktywni tradycyjny tempomat.

Takie udogodnienia będą przeznaczone dla wszystkich, którzy zdecydują się na kupno Hondy Civic prosto z serwisu w 2019 roku. Jest to w sumie drugi krok firmy na jego implementacje – pierwszym była premiera Sensing w 2014 roku, teraz jej popularyzacja wśród modeli Civic, a już za trzy lata w każdym samochodzie wychodzącym z fabryk Hondy. Ostatecznie firma ma nadzieję, że w 2025 będzie nieodzownym elementem preferencyjnych autonomicznych egzemplarzy.

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Honda