WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Honda Civic Type R 2022 będzie trzymać się tradycji

Honda Civic Type R 2022 będzie trzymać się tradycji

Honda jest na dobrej drodze do opracowania następcy modelu Civic Type R, a ten powinien zachwycić entuzjastów, kiedy pojawi się w 2022 roku. Nie otrzyma bowiem jakiejkolwiek technologii hybrydowej.

Obecny Type R trafił do salonów trzy lata temu, ale jak to na japońskich producentów przystało, ci zwykle odświeżają swoje modele od czterech do pięciu lat, jak słusznie zauważa Auto Express. To bowiem ten serwis opublikował swoje zdjęcia testowanego prototypu Hondy Civic Type R 2022.

Ten hot hatch, kiedy już zadebiutuje na 2022 rok otrzyma ewidentnie dłuższy rozstaw osi oraz większy przedni zwis. Innymi słowy, nieco Type R urośnie, ale zmian w stylu nie zaliczy zbyt wiele, bo te wydają się stricte ewolucyjne.

Prototyp dzierży tę samą sylwetkę fastback, ogromne tylne skrzydło i szeroki przedni rozdzielacz, co obecny model. Z tyłu pojawiły się z kolei poziome światła tylne, podczas gdy obecny w nim wydech zostanie zastąpiony centralną jednostką w modelu produkcyjnym, o czym świadczy wycięcie w tylnym zderzaku.

Czytaj też: Ile wytrzyma silnik bez oleju i płynu chłodzącego?

Podczas gdy ogólna oferta Hondy przesuwa się w kierunku elektryfikacji, następny Typ R nie podzieli tej strategii. Japońska firma niedawno poinformowała, że zamierza zelektryfikować tylko swoją główną ofertę dla Europy do 2022 roku. Zapytany, czy obejmuje to Type R, Tom Gardener, starszy wiceprezes Hondy Europe, powiedział Auto Express:

Mamy nasze główne filary, które zostaną zelektryfikowane. Oczywiście mamy bardzo znany produkt, taki jak pochodna Civica, o czym myślę, że masz na myśli w Type R, ale nie podjęto jeszcze decyzji w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News