Reklama

Honor MagicWatch 2 zyskał nowe funkcje monitorowania zdrowia

Inteligentne zegarki już dawno przestały pełnić wyłącznie funkcję sygnalizatora powiadomień. Teraz to również strażnicy naszej formy i zdrowego trybu życia, ale również samego zdrowia. Nową funkcję monitorującą stan organizmu dostał Honor MagicWatch 2.

Najnowsza aktualizacja zegarka wprowadziła funkcję monitora SpO2, czyli poziomu nasycenia krwi tlenem. To funkcja przydatna głównie w trakcie treningów oraz wycieczek na dużych wysokościach. Ale warto też mieć ją na uwadze podczas codziennego funkcjonowania.

Zobacz też: Test Honor MagicWatch 2. Z tym zegarkiem zapomnisz gdzie leży ładowarka

Wartość jest oczywiście szacunkowa, MagicWatch 2 nie jest przyrządem medycznym, ale w przypadku pojawienia się niskich wartości nasycenia krwi tlenem, warto skonsultować się z lekarzem. Wynik mieszący się w normie powinien wskazywać wartości 96-99%. Stan alarmujący zaczyna się poniżej 90%. Mogą mu towarzyszyć problemy z pamięcią, przyśpieszone bicie serca, senność i ogólne zmęczenie.

Aktualizacja oprogramowania pojawiła się w połowie kwietnia i jest dostępna w trybie OTA (Over The Air). W zależności od ustawień, nowa wersja oprogramowania powinna się zainstalować automatycznie lub stosowne powiadomienie pojawi się w aplikacji Zdrowie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News