Specyfikacja Honor Play 5 wyciekła. Czego możemy oczekiwać?

procesory Honor V40, układy Honor V40

Wczoraj do sieci trafiły rendery ukazujące nowy Honor Play 5, dzięki którym mogliśmy co nieco dowiedzieć się o tej nadchodzącej nowości. Natomiast z ujawnionych dziś informacji wiemy jeszcze więcej, więc przekonajmy się. co ma nam do zaoferowania nowy smartfon.

Co wiemy o Honor Play 5?

Wedle źródła kryjącego się za kontem Digital Chat Station na Weibo, nowy Honor Play 5 będzie zasilany przez ośmiordzeniowy chipset Dimensity 800U wyprodukowany w procesie 8 nm. Wśród tych ośmiu rdzeni znajdą się dwa Cortex-A76 Performance Core o taktowaniu 2,4 GHz i sześć Cortex-A55 o taktowaniu 2 GHz, a graficzne poletko uzupełni rdzeń graficzny Mali-G57 MC3.

Czytaj też: Specyfikacja Galaxy M32 Samsunga ujawniona w Geekbench

Honor Play 5 będzie wyposażony w 6,53-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+, który będzie posiadać wycięcie na kamerkę przeznaczoną do selfie, ale jej rozdzielczości jeszcze nie znamy. Czytnik linii papilarnych nie znajdzie się na tyle smartfona, ale jako że ma on mieć wyświetlacz OLED, są szanse, że to właśnie w niego zostanie wbudowany. Ponadto smartfon będzie posiadać baterię o pojemności 3800 mAh i będzie ładować się z mocą 66W, prawdopodobnie przez port USB-C.

Czytaj też: Test Huawei Band 6 – wielki konkurent Xiaomi, czy tylko kalka Honor Band 6?

GSMArena

Honor Play o grubości 7,46 milimetrów i wadze 179 gramów ma posiadać na swoich pleckach poczwórny aparat z głównym 64 Mpx modułem. Pozostałe obiektywy, czyli ultraszerokokątny, czujnik głębi oraz makro będą kolejno 8 i 2 Mpx jednostkami. Na zdjęciu powyżej możecie podejrzeć, jak prezentuje nowy model Honor Play 5.

Na chwilę obecną wiemy już całkiem sporo o nowym Honor Play 5, ale czekamy, jak zwykle,na jeszcze więcej i więcej, a w tym o aparacie do selfie, cenie i dostępności.