Reklama
aplikuj.pl

Honor na sprzedaż. Huawei dostanie pomoc od Chin?

sprzedaż Honor, Huawei Honor

Wygląda na to, że Huawei nie liczy na szybkie wznowienie współpracy z amerykańskimi firmami. Najlepiej tłumaczą to doniesienia Reutersa o chęci sprzedaży marki Honor. Nie byle komu, bo konsorcjum wspieranym przez chińskie władze.

Sprzedaż marki Honor to duży zastrzyk gotówki dla Huaweia

Z informacji Reutersa wynika, że Huawei miałby zarobić na sprzedaży marki Honor 100 mld juanów, czyli ok 15,2 mld dolarów.

Chińskiego giganta do sprzedaży marki składania obecna sytuacja. Huawei musi się skupić obecnie na biznesie korporacyjnym oraz smartfonach z wyższej półki.

Czytaj też: T-Mobile MIX BOX. Bo czasem gotowy prezent jest najprostszy

Sprzedaż Honora miałaby obejmować… wszystko. Prawie wszystkie aktywa, w tym markę, możliwości badawczo-rozwojowe i zarządzanie łańcuchem dostaw. Jeśli doniesienia się potwierdzą, transakcja ma zostać potwierdzona jeszcze w tym tygodniu.

Po sprzedaży Honor miałby zatrzymać większość pracowników i w ciągu trzech lat wejść na giełdę.

Czytaj też: Czym zajmuje się wiceminister Adam Andruszkiewicz? Lista jest długa

Rząd wspiera Huawei za 3, 2…

Już zaczęły się pojawiać głosy mówiącej, że zakup marki Honor będzie rządowym wsparciem dla Huaweia. Nowym właścicielem Honora miałoby być konsorcjum składające się z firmy Digital China oraz co najmniej trzech firm inwestycyjnych wspieranych przez rząd. Każda z nich posiadałaby 10-15% udziałów.

To będzie potwierdzeniem dla wszystkich antychińskich narracji o wspieraniu Huaweia przez chińskie władze oraz wielu amerykańskich teorii. Będzie to też potwierdzenie braku oczekiwań Huaweia wobec szybkiego powrotu do współpracy z amerykańskimi firmami.

Huawei ewidentnie ma plan. Szybkie wprowadzenie na rynek nowego systemu dla urządzeń mobilnych, sprzedaż Honora… To może być tylko początek działań giganta.

Czytaj też: Harmony OS niedługo zagości na smartfonach Huawei