Reklama
aplikuj.pl

Horizon Forbidden West podzieliło los The Last of Us 2. Gra wyciekła przed premierą

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West nie jest jeszcze gotowe, ale do rąk graczy trafić miał build gry zawierający całą masę zawartości. Jeśli sami chcecie wszystko odkryć to czeka Was miesiąc unikania wieści o grze.

Horizon Forbidden West w niepowołanych rękach

Jakiś czas temu do sieci trafiły dwa zdjęcia przedstawiające Horizon Forbidden West uruchomione na PlayStation 4 ze złamanymi zabezpieczeniami.

Czytaj też: Kreator postaci w Elden Ring to postęp

Nie było stuprocentowej pewności, czy rzeczywiście doszło do wycieku, czy jest to fotomontaż, ale całość wyglądała na prawdziwy wyciek. To, że mamy do czynienia z wyciekiem zaczęto podejrzewać jeszcze bardziej ze względu na to, że zaprezentowane powyżej dwa zrzuty ekranu z gry, zaczęły znikać z Twittera i zostawała po nich informacja o skasowaniu, wynikającym przez roszczenie sobie praw autorskich. W takiej sytuacji już niemalże mogliśmy być pewni, że Horizon Forbidden West wyciekło.

To jest prawdziwy wyciek Horizon Forbidden West

Autentyczność wycieku potwierdziła redakcja Video Games Chronicle. Ich źródła doniosły, że build Horizon Forbidden West rzeczywiście wyciekł ze studia. Czy w plikach znajduje się cała gra? W wersji, która wyciekła na PS4 ma brakować kilku obiektów graficznych czy tekstur, ale w gruncie rzeczy jest to już w pełni skończona gra, którą można przejść od początku do końca.

Na zrzutach ekranu, które aktualnie trafiły do sieci nie widać nic specjalnego, co by rujnowało odbiór produkcji. Nie mamy na ten moment, aż tak złej sytuacji znanej z The Last of Us Part 2, gdzie najważniejsze przerywniki filmowe trafiły do sieci przed premierą. Potwierdzenie wycieku przez VGC sugeruje jednak, że gracze powinni unikać w mediach społecznościowych grafik z gry, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo tego, że ktoś opublikuje zakończenie Horizon Forbidden West.

Czytaj też: Final Fantasy 7 Remake z kamerą z PSX dziś by nie przeszedł

Jeśli chcecie tego uniknąć – pamiętajcie, że serwisy społecznościowe zazwyczaj oferują filtrowanie danych słów czy hasztagów. Pomieszanie różnych haseł związanych z „Horizon Forbidden West” zapewni Wam względny spokój przed spoilerami. Po moim sprawdzeniu kilku serwisów – na ten moment nic więcej do sieci z tytułu nie wyciekło. Premiera Horizon Forbidden West nastąpi 18 lutego 2022 roku na PlayStation 4 oraz PlayStation 5.