Reklama
aplikuj.pl

Kreator postaci w Elden Ring to postęp

elden ring

Elden Ring zaoferuje graczom rozbudowany edytor postaci. Tryb, który udało się uruchomić we wczesnej wersji gry jest jednak popsuty i pozwala popuścić wodze fantazji.

Premiera Elden Ring tuż za rogiem

From Software bardzo długo skrywało informacje na temat Elden Ring, ale w końcu wiemy o tytule bardzo dużo, a premiera z nieznanego terminu zamieniła się w 21 stycznia 2022. Już za moment gracze będą mogli usiąść do kolejnej trudnej przygody From Software i odkryć następny fascynujący świat.

O czym opowiada historia Elden Ring? Typowo dla gier From Software – ciężko jest to łatwo wytłumaczyć. W świecie gry Złoty Porządek został rozbity. Na Ziemiach Pomiędzy, rządzonych przez królową Marikę Wieczną, doszło do rozbicia Eldeńskiego Kręgu – źródła życia Złotego Drzewa. Będące w połowie bogami dzieci Mariki zapragnęły posiąść odłamki zniszczonego Kręgu zwane Wielkimi Runami. Jednak nowo pozyskana moc sprowadziła na nich szaleństwo, doprowadzając do wojny – Roztrzaskania. Przewodnictwa łaski doświadczą teraz zmatowieńcy, którzy wcześniej zostali pozbawieni dobrodziejstw złota i wygnani z Ziem Pomiędzy.

Czytaj też: Kiedy premiera Star Wars Jedi 2 i innych Gwiezdnych Wojen?

Nie zrozumieliście większości? To może wystarczy Wam na start informacja, o tym, że jako gracz „żyjemy mimo śmierci i utraciliśmy łaskę”. Teraz musimy ruszać ku Ziemiom Pomiędzy przez spowite mgłą morze, aby stanąć przed Eldeńskim Kręgiem i zostań Eldeńskim Władcą. Tak… Ewidentnie ponownie czeka nas odkrywanie zawiłości fabuły poprzez czytanie opisów przedmiotów.

Kreator postaci Elden Ring

From Software zapowiada, że w Elden Ring ponownie stworzymy własnego bohatera i odnajdziemy swój styl gry. Czeka nas eksperymentowanie z różnymi rodzajami broni, wieloma magicznymi zdolnościami i szeroką gamą umiejętności. Gracze zdecydują, w jaki sposób chcą walczyć i odkrywać świat. Zanim jednak to nastąpi – przyjdzie stworzyć swoją postać.

Czytaj też: Dying Light 2 jest tak długie, że twórcy się teraz z tego tłumaczą

Choć twórcy nie pokazali jeszcze dokładnie edytora postaci, to jednak graczom udało się dobrać do plików gry z wersji przeznaczonej kilka tygodni temu do testów systemu sieciowego. Dostępny w grze już wtedy edytor pozwalał na o wiele dokładniejsze stworzenie bohatera, a szczególnie poprawiła się jakość tekstury czy modeli.

Okazuje się jednak, że edytor postaci był jeszcze w czasie testów gry zabugowany. W pełnej, premierowej wersji gry nie będzie to zapewne możliwe, ale niegotowa gra pozwalała na przygotowanie… przerażających bohaterów.