Reklama
aplikuj.pl

Horizon Forbidden West otrzyma sklep z dodatkami?

horizon forbidden west

Jakie są plany rozwoju Horizon Forbidden West? Czyżby deweloperzy zamierzali zamienić produkcję w grę-usługę? Przypomnijmy sobie również dawne przecieki.

Horizon Forbidden West – co dalej?

Horizon Forbidden West zgarnęło bardzo dobre oceny i jeśli ktoś miał już okazję zagrać w tę produkcję, to na pewno wie, że to nie koniec tego uniwersum. Niedawno dowiedzieliśmy się, jak bardzo potężną marką są przygody Aloy, ponieważ okazało się, iż Horizon Zero Dawn trafiło do 20 milionów graczy! Nigdy bym nie przypuszczał, że ten tytuł przyciągnął tyle osób przed ekrany.

Oficjalnie ogłoszone jest już Horizon VR Call of the Mountain, a i nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że gra otrzyma jakiś dodatek fabularny. Zero Dawn otrzymało swoje The Frozen Wilds, a i ostatnie produkcje Sony wskazują na taki właśnie kierunek rozwoju marek. Spider-Man czy Ghost of Tsushima otrzymały swoje dodatki, a nawet God of War miał go dostać, ale projekt tak bardzo się rozrósł, że przeniesiono jego zawartość do nadchodzącego God of War Ragnarok.

Czytaj też: Stan techniczny Elden Ring? Najlepiej grać na PS5 w wersję z PS4

Co ciekawe, organizacja Pan European Game Information (PEGI) wystawiająca klasyfikacje wiekowe grom wideo, opublikowała nagranie, na którym tłumaczy, dlaczego Horizon Forbidden West otrzymało swoją ocenę.

To, co najbardziej zaskakuje to to, że w filmie słyszymy o sklepie sieciowym i dodatkach DLC. Aktualnie nic takiego w produkcji nie występuje! Skąd zatem informacje o tych rzeczach w filmie? Możliwe, że PEGI wie o planach deweloperów i być może do gry trafi dodatkowa (płatne lub nie) zawartość. Druga teoria mówi, o tym, że oznaczenie dotyczące sklepu w grze pojawiło się dlatego, że gracze, którzy zapłacili za lepsze wydania gier, otrzymali dodatkowe stroje dla Aloy.

Co przecieki mówiły o Horizon Forbidden West?

Jeszcze przed premierą Horizon Forbidden West mogliśmy liczyć na kilka przecieków ze studia Guerrilla Games. Mówiły one między innymi o tym, że nowy Horizon trafi również na PlayStation 4, co nie było wtedy oficjalną informacją. Jak dziś wiemy – były to prawdziwe wieści.

Czytaj też: Wyciek nowej aktualizacji GTA Trilogy na Nintendo Switch?

Wraz z informacją o dodatkowej platformie sprzętowe, pojawiły się jeszcze informacje na temat trybu kooperacji. Guerrilla zdecydowała jednak, że woli zostawić ten temat na inną odsłonę Horizon. Nie wiadomo jednak, czy może chodziło o Horizon 3 czy jakiś spin-off. Być może projekt przekształcił się dziś w jakiś moduł sieciowy dla Horizon Forbidden West i stąd informacja o dodatku?