Reklama
aplikuj.pl

Sześciomodułowy hotel Sanya Horizon jest niczym wertykalna dżungla. Imponujący projekt ma powstać w Chinach

Sześciomodułowy hotel Sanya Horizon,Sanya Horizon,

W sieci pojawiły się pierwsze renderingi, przedstawiające wyjątkowy hotel Sanya Horizon, którego projektem zajęła się firma Büro Ole Scheeren. Prace nad nim rozpoczną się jeszcze w tym roku, a wedle planu zakończą w 2026 roku. Lokalizacja? Sanya, czyli popularny ośrodek turystyczny w Chinach.

W Chinach powstanie wyjątkowy hotel Sanya Horizon

Hotel na cyfrowych grafikach wygląda, jak „pnąca się wertykalnie dżungla”, czego efektem jest przede wszystkim liczna roślinność rozdysponowana na sześciu połączonych ze sobą modułach, tworzących jednolity wieżowiec. Finalnie budowla ma osiągnąć wysokość rzędu 160 metrów, widoczne na jej pionowych ścianach „kratki” posłużą zacienieniu wnętrza, a sam projekt powstał specjalnie z myślą o zniwelowaniu siły wiatru uderzającego o fasadę.

Firma chwali się, że każdy pokój hotelowy będzie posiadał dostęp do prywatnego tarasu, basenu i zaoferuje niezmącony niczym widok na morze. Wchodząc w szczegóły, układ wnętrz zostanie podzielony na jeden hotel na niższych poziomach i drugi na wyższych, gdzie znajdzie się również część powierzchni handlowej.

Czytaj też: Jak uchronić ziemniaki przed szkodnikami? Wystarczy papier z bananowych odpadów

Dodatkowo w połowie wysokości Sanya Horizon znajdzie się wielofunkcyjny taras zewnętrzny z doskonałym widokiem i potencjalnie jednym z największych na świecie basenów nieskończoności, bo o 153 metrach długości.