Reklama
aplikuj.pl

Hotfix Wiedźmin 3 na PC i znane problemy gry

wiedźmin 3

CD Projekt RED opublikowało nową aktualizację Wiedźmin 3 na PC. Twórcy przedstawili również problemy, z którymi aktualne mierzą się w studiu.

Hotfix Wiedźmin 3 PC

Wiedźmin 3 Dziki Gon Next Gen wciąż nie działa idealnie. Studio pracuje nad usprawnieniem gry i wydało nowego hotfixa, który rozwiązuje mniejsze problemy.

Hotfix do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na wersję PC jest już dostępny! Powinien on poprawić ogólną stabilność i wydajność gry. Wersja gry nie ulegnie zmianie. W tym samym czasie udostępniono aktualizację nowej generacji na platformie Origin. Wersja gry to 4.0. Nasze zespoły pracują nad dalszą poprawą doświadczenia na wszystkich platformach.

Jakie problemy pozostają jeszcze do rozwiązania w grze? CD Projekt RED informuje, że wie o aktualnych sprawach:

  • Gra się zawiesza na PC
  • Gracze, którzy posiadają na Origin nie mogą zaktualizować gry
  • Słaba wydajność Ray Tracingu na kartach graficznych Intel

Czytaj też: Normalne mody do Fallout o dziwo są popularne

Oto kilka ogólnych wskazówek, które mogą poprawić wrażenia z gry lub wyjaśnić jak działa aktualizacja – po aktualizacji 4.0 gracze mają dostęp do dwóch wersji gry:

  • Wersja DirectX 12 – ta wersja zawiera wszystkie usprawnienia graficzne i funkcje Ray Tracing.
  • Wersja DirectX 11 – ta wersja nie wspiera Ray Tracingu i nie posiada niektórych z usprawnień graficznych wprowadzonych w darmowej aktualizacji do nowej generacji, dlatego też jej wydajność może się różnić od wydajności obserwowanej przy użyciu tych samych ustawień na wersji DirectX 12.

Gracze posiadający mniej wydajny sprzęt powinni rozważyć granie w wersję DirectX 11. Alternatywnym rozwiązaniem dla problemów z Ray Tracingiem dostępnym dla graczy PC na GOG i Steam jest powrót do poprzedniej wersji gry. Rozwiązanie to umożliwi także używanie modów, które nie są już kompatybilne z grą, ale należy pamiętać, że tylko najnowsza wersja gry jest oficjalnie wspierana. W przypadku napotkania jakichkolwiek problemów w starszej wersji gry najpierw należy ją zaktualizować przed podjęciem innych kroków.