WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HP ujawniło ulepszoną wersję zestawu Reverb G2 Omnicept Edition do VR

Pod koniec maja przyglądaliśmy się Reverb G2, czyli zestawowi do VR od HP, a dziś mamy przyjemność rzucić okiem na ich ulepszony wariant Omnicept Edition.

Reverb G2 Omnicept Edition – co nowego?

Firma HP przedstawiła dziś zestaw Reverb G2 Omnicept Edition VR z zaawansowaną technologią śledzenia, która koncentruje się na człowieku. Potwierdza to dodatek kamer i czujników. Te służą teraz do śledzenia ruchu gałek ocznych, tętna i ekspresji twarzy. Te dane mogą być używane z zaawansowanymi algorytmami uczenia maszynowego zestawu Omnicept SDK do rejestrowania reakcji fizjologicznych.

Zestaw słuchawkowy HP Reverb G2 Omnicept Edition VR zachowuje tę samą specyfikację, co jego starsza wersja. Mowa więc o rozdzielczości 2160×2160 dla każdego oka, odświeżania na poziomie 90 Hz oraz pola widzenia rzędu 114 stopni.

Dostępność, cena i możliwości HP Reverb G2 Omnicept Edition VR

Wspomniane nowe czujniki umożliwiają ocenienie poziomu zaangażowania użytkownika, wykorzystanie odczytów tętna w zabiegach odnowy (m.in. rekonwalescencji), czy bardziej dokładnego śledzenia twarzy w myśl prowadzenia bardziej naturalnych rozmów.

Czytaj też: Kiedy na rynek trafi procesor Ryzen 9 5900X i Ryzen 7 5800X?

Ceny pozostają nieznane i powinny zostać ujawnione w okolicy wiosny 2021 roku, kiedy to HP Reverb G2 Omnicept Edition VR trafi do sprzedaży.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News