WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HP Reverb G2 – tak wyglądają gogle VR kolejnej generacji

HP, we współpracy z Valve i Microsoftem stworzył nową generację gogli VR. Reverb G2 to sprzęt z najwyższą rozdzielczością na rynku, który nie widzi kompromisów.

HP Reverb G2 są potężnie wyposażone. Jaki komputer sobie z tym poradzi?

Gogle HP Reverb G2 zaoferuję najwyższą jak do tej pory rozdzielczość w goglach wirtualnej rzeczywistości. Mówimy tu o rozdzielczości 2160 x 2160 dla każdego oka. Ciężko powiedzieć jak mocny musiałby być komputer, aby był w stanie wyświetlić płynny obraz w Hal-Life: Alyx na dwóch ekranach o takiej rozdzielczości.

Czytaj też: Test zestawów HTC Vive Cosmos i Cosmos Elite

Wyświetlany obraz będzie odświeżany na poziomie 90 Hz, a pole widzenia to 114 stopni. Gogle dostały też nowe soczewki, które mają pozytywnie wpłynąć na widoczność obrazu. Było to problemem pierwszej generacji urządzenia.

Na wyposażeniu znajdziemy w sumie cztery kamery. Dwie z przodu oraz dwie po bokach obudowy. Co może nieco przypominać konfiurację Oculus Rift S. Do śledzenie ruchu gracza wykorzystywane są standardowe mechanizmy śledzenia rzeczywistości mieszanej systemu Windows.

HP zapewnia, że gogle są znacznie wygodniejsze i pozwalają na wielogodzinną grę bez zbędnego dyskomfortu. Udało się to uzyskać m.in. poprzez zastosowanie grubszej gąbki na przodzie urządzenia. Dodatkowo, podobnie jak np. w przypadku zestawów HTC Vive, czoło gogli można unieść o 90 stopni.

Zmiany dotknęły również słuchawek, które oferują dźwięk przestrzenny. Membrany znajdują się teraz centymetr od ucha, co ma pozytywnie wpływać na jakość dźwięku.

Nowe kontrolery. Trochę jak w HTC

HP Reverb G2 dostały nowe kontrolery, które wyglądają jak Oculus Touch, ale też przypominają nieco HTC Vive Cosmos. W porównaniu do poprzedniej generacji usunięte zostały płytki dotykowe, które zastąpiły tradycyjne gałki analogowe. Kontrolery przypominają w zasadzie połówki typowego pada do gier.

Kontrolery parują się ze zestawem przez Bluetooth. W porównaniu z pierwszą generacją mają oferować o 1,4-raza większy zasięg wychwytywania ruchu.

HP Reverb G2 w Polsce jesienią

HP będzie kierować swój produkt głównie do profesjonalnych odbiorców, ale oczywiście każdy szukający nowego sprzętu VR będzie mógł je kupić.

Gogle trafią do Polski we wrześniu. Polska cena nie jest jeszcze znana, ale powinna być wysoka. HP wycenił Reverb G2 na 599 euro (bez podatku). Więc w Polsce możemy się spodziewać czegoś z zakresu 3500-4000 zł. Przedsprzedaż w Europie rusza już dzisiaj.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News