Firma HP ogłosiła we wrześniu premierę FitStation. Jest to całkowicie nowa platforma, która pozwala na idealne dopasowanie obuwia. Dzięki temu Wasze stopy zawsze powinny czuć komfort jak nigdy wcześniej.

FitStation korzysta ze skanowania 3D, analizy chodu oraz pomiaru nacisku. Dzięki temu stworzony zostaje jedyny w swoim rodzaju profil stopy. Taki profil można wykorzystać do wybrania idealnego obuwia ale także do stworzenia jego częsci. Wystarczy, że sklep będzie posiadał drukarkę 3D i stworzy na przykład idealne wkładki do buta. Cały system będzie korzystał z technologii HP Multi Jet Fusion i dzięki niej będzie możliwe stworzenie choćby wcześniej wymienionych wkładek. Eric Hayes, chief marketing officer w Superfeet, komentuje:

Od 40 lat wyznaczamy standardy kształtu i dopasowania. Do dziś technologia produkcji wkładek do butów z użyciem drukarki 3D, pozwalająca na spełnienie ścisłych norm Superfeet, po prostu nie istniała. Nasze nowe rozwiązanie pozwala na tworzenie najbardziej zindywidualizowanego kształtu i dopasowania.

Z FitStation korzyści odniosą nie tylko klienci. Platforma ta może zrewolucjonizować rynek obuwia. Sprzedawcy będą mogli produkować buty blisko miejsca sprzedaży co pozwoli na wyeliminowanie wielkich, masowych dostaw i tym samym potrzeby posiadania dużych magazynów.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej