Reklama
aplikuj.pl

HTC ma pomysł na flagowca. Serio? Nie rozumiem tej firmy

Premiera HTC Desire 22 Pro. To smartfon stworzony z myślą o metaverse

Rynek producentów jest naprawdę ogromny. Zdarzają się jednak tacy, których działania w pewnych obszarach są w zasadzie niezauważalne. Czy HTC zalicza się do takich firm? Trudno powiedzieć, bo to producent, który potrafi wystrzelić z pomysłem na smartfona jak Filip z konopi.

Ptaszki ćwierkają, że Tajwańczycy pracują nad smartfonem. Wiem, że dla Was może to być zaskoczenie, bo dla mnie jest. Producent nie prezentuje zbyt często nowych smartfonów na rynku, można powiedzieć, że niektórzy już skreślili tę markę. Dostrzeżony telefon (jako pomysł) w bazie danych Geekbench może napawać optymizmem, ale tylko na podstawie cząstkowej specyfikacji, która została ujawniona.

Co wiemy o nowym i możliwym HTC U24/U24 Pro?

Zacznijmy od tego, że nazwa to tylko przewidywania. Według nieoficjalnej specyfikacji dowiadujemy się, że urządzenie będzie miało kodową nazwę 2QDA100. Przewiduje się, że będzie to średniak, który podejmie rękawice z takimi rywalami jak np. Motorola Edge 50 Pro, OnePlus Nord CE 4. Wyciek danych zaprezentowany na poniższym screenie wskazuje, że nowy smartfon będzie najprawdopodobniej wyposażony w chipset Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3. Dodatkowym wsparciem będzie 12 GB pamięci RAM we współpracy z Androidem 14 oraz łącznością Bluetooth 5.3.

HTC 2QDA100 / fot.geekbench.com

Można powiedzieć, że na tym koniec. Nie mamy żadnych dodatkowych danych, ale wiemy, że coś w trawie piszczy. Screeny z bazy Geekbench są w pełni realne i możemy być pewni, że producent pracuje nad nowością. Reszta informacji to już tylko przypuszczenia. Jakie? Nie wyobrażam sobie, aby HTC zapomniał o aspekcie sztucznej inteligencji. Należy dodać, że Tajwańczycy na chwilę obecną swoje główne dochody czerpią z wirtualnej rzeczywistości. Patrząc na smartfony z podobnego segmentu możemy przypuszczać, że HTC zaimplementuje akumulator o pojemności 4500 – 5000 mAh. Spodziewamy się również 6,5-calowego wyświetlacza AMOLED (przypuszczenia). Jeśli HTC podtrzyma swoją tradycję terminów premier to nowego smartfona ze średniej półki możemy się spodziewać latem tego roku (okolice czerwca lub lipca).

Źródło: Mysmartprice