Na targach CES nie mogło zabraknąć HTC. Firmie wiedzie się coraz gorzej, ale nie dotyczy to rynku VR. Właśnie zaprezentowany został nowy zestaw Vive Pro Eye.

Został on stworzony z myślą o profesjonalnych zastosowaniach. Posiada on zintegrowaną technologię śledzenia ruchów gałek ocznych, która umożliwia nowe możliwości interakcji. Jako pierwsze wykorzysta to gra Major League Baseball (MLB). Gracze będą mogli sterować w menu bez konieczności używania zewnętrznego kontrolera. Jamie Leece, Senior Vice President, Games & VR, Major League Baseball, mówi:

Zainwestowaliśmy w technologię VR, aby zapewnić fanom wciągającą zabawę, zapewniając nowy poziom zaagażowania poprzes wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości, tak w rozrywce w domu jak i na boisku. Dzięki zastosowaniu technologii śledzenia ruchów gałek ocznych z Home Run Derby VR jesteśmy w stanie przetransportować to przeobrażające wrażenia z baseballa w dowolne miejsce bez dodatkowych kontrolerów. Nasi fani mogą po prostu obsługiwać menu za pomocą swoich oczu.

Nie zabrakło też premiery Viveport Infinity, która jest największą aktualizacją programu subskrypcji. Kolejna rzecz to VIVE Cosmos, który oferuje niezrównany komfort i prostotę użytkowania. Daniel O’Brien, GM, Americas, HTC Vive, mówi o nim:

Z badań wynika, że ponad 85% osób rozważających podjęcie przygody z technologią VR uważa, że łatwość korzystania z systemu oraz prostota jego instalacji jest kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie zestawu VR. Wierzymy, że HTC Vive Cosmos uczyni wirtualną rzeczywistość bardziej przystępną i zachęci nie tylko entuzjastów rozwoju technologii VR, ale także osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na zakup własnego sprzętu.

HTC mocno inwestuje w wirtualną rzeczywistość i mamy nadzieję, że to w tej branży firma wybije się ponad konkurencję.

Czytaj też: Karta GeForce GTX 1180 pojawiła się w bazie danych

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej