WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

HTC Vive i Luwr zapraszają na niesamowitą wystawę prac Leonardo Da Vinci

HTC Vive i Luwr zapraszają na niesamowitą wystawę prac Leonardo Da Vinci

W celu upamiętnienia 500-tnej rocznicy śmierci Leonarda Da Vinci, Luwr przygotowuje niesamowitą wystawę dzieł tego twórcy. Jej inauguracja odbędzie się 24 października 2019 roku.

Wydarzenie będzie wyjątkowe, bowiem część wystawy została przeniesiona do wirtualnej rzeczywistości. Będzie można ją zwiedzić za pomocą urządzeń HTC Vive. Dominique de Font-Réaulx, Musée du Louvre, mówi:

Luwr ma przyjemność zaprezentować swoim gościom unikatowe przeżycie w wirtualnej rzeczywistości przygotowane w partnerstwie z HTC Vive Arts. Stworzyliśmy je z okazji wystawy poświęconej twórczości Leonardo da Vinci. Będzie to pierwszy tego typu projekt w historii naszego muzeum. Efekt naszej współpracy pozwoli odwiedzającym zobaczyć Mona Lisę z bliska i poznać prawdę kryjąca się pod warstwą mitów i legend, które towarzyszyły jej od ponad 500 lat.

Czytaj też: Multikino wciska reklamy pod pretekstem ochrony danych osobowych

Victoria Chang, Vive Arts, HTC, dodaje do tego:

Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z zespołem kuratorskim Luwru przy tej monumentalnej wystawie. Mona Lisa jest jednym z najbardziej ukochanych dzieł sztuki na świecie, więc zaprezentowanie go wszystkim w nieco innym świetle dzięki unikatowym możliwościom VR wydawało się być tylko kwestią czasu. Wcielanie w życie wizji Leonarda było dla nas niesamowicie ekscytujące. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak publiczność Luwru odpowie na ten element wystawy.

Wystawa będzie trwała do 24 lutego 2020 roku. Bilety można kupić pod tym linkiem.

Czytaj też: CD Projekt Red rozdawał gadżety z Cyberpunka 2077, a teraz pracownik odradza ich zakup

Źródło: Materiały prasowe