Firma HTC podczas WMC 2019 zaprezentuje nowy sprzęt klasy premium. Jest nim HTC Vive Focus Plus, który ma zdobyć uznanie wśród bardzo wymagających firm czy użytkowników.

Zestaw oferuje parę nowych kontrolerów 6DoF posiadających analogowy spust. Pozwala to na jeszcze lepszą interakcję i kontrolę nad wirtualnym otoczeniem. Dzięki integracji z platformą Wave i pakietowi SDK dostosowanie treści VR z PC na HTC Vive Focus Plus jest tylko formalnością. Paul Brown, General Manager, HTC Europe, mówi:

Premiera Focus Plus oznacza dla HTC Vive jeszcze większe zaangażowanie, szybsze wprowadzanie zmian i ulepszanie rynku VR zarówno dla firm, jak i konsumentów. Umożliwia przedsiębiorstwom przeprowadzania bardziej realistycznych szkoleń i symulacji oraz łatwiejszego przenoszenia treści i wrażeń z komputera, do zestawu HTC Vive Focus Plus.

Czytaj też: AVerMedia prezentuje nowy mikrofon dla YouTuberów

Olivier Pierre, dyrektor operacyjny i założyciel, Immersive Factory, dodaje:

Chcąc usprawnić proces szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w dużych firmach – z łatwością przenieśliśmy całe portfolio naszych aplikacji Hazard Spotting z Vive Pro na Vive Focus Plus.

Dając możliwość poruszania się w pełnym zakresie, Vive Focus Plus płynnie wprowadza naszych klientów w wirtualne reprezentacje prawdziwych środowisk pracy. Taka formuła pomaga w zapamiętywaniu procedur oraz wzmacnia prawidłowe reakcje i zachowania poprzez prezentowanie konsekwencji tych działań. Co więcej, mając bezprzewodowe zestawy tego typu, jesteśmy w stanie wdrażać szkolenia z użyciem wirtualnej rzeczywistości także w placówkach, w których do tej pory to dostępność odpowiedniego sprzętu była największą przeszkodą.

Jeśli macie okazję odwiedzić targi MWC w Barcelonie to warto więc zapoznać się z HTC Vive Focus Plus. Zapowiada się naprawdę niezłej jakości sprzęt.

Czytaj też: Test obudowy SilentiumPC AR5X TG RGB

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej