WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei idzie w sztuczną inteligencję swoim Ascend 910 i MindSpore

Huawei na swojej konferencji w Shenzhen zaprezentował wreszcie swój wielki krok do segmentu sztucznej inteligencji, podczas której ujawnił swój procesor Ascend 910 AI oraz frameworka MindSpore.

Czytaj też: Android przybiera nowe szaty

Układ Huawei Ascend 910 AI jest przeznaczony stricte do serwerów i ma to sens, bo firma chce zwiększyć swój udział w stale rosnącym rynku usług w chmurze. Ascend 910 jest przy tym całkiem solidnym chipem, bo może pochwalić się wydajnością rzędu 256 TeraFLOPS dla operacji zmiennoprzecinkowych połowicznej precyzji (FP16) i 512 TeraOPS do obliczeń całkowitych (INT8). Maksymalny pobór mocy wynosi około 310 W.

W kwestii frameworka MindSpore, a więc swoistego środowiska sztucznej inteligencji Huawei twierdzi, że jest przyjazne programistom, a przy tym wydajne i bardzo elastyczne. Obsługuje przy tym duże i małe rdzenie i zapewnia współpracę między scenariuszami przy założeniu zapewnienia ochrony danych. Będzie dostępna już w pierwszym kwartale 2020 roku, a na sam koniec prezes firmy Huawei, Xu Zhijun potwierdził, że to nie ostatnie słowa, jakie Huawei ma do powiedzenia na rynku SI.

Czytaj też: Jak często wymieniacie swoje smartfony? Amerykanie na przykład nie za często

Źródło: GizChina