WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei kpi z Galaxy S10

Potyczki pomiędzy różnymi firmami są zawsze bardzo ciekawe. Tym razem Huawei wykorzystało premierę Galaxy S10, aby nabijać się z konkurencji.

Huawiei niedługo wprowadzi na rynek serię P30, która będzie bezpośrednią konkurencją Galaxy S10. Producent ten wprowadził potrójny aparat do swoich konstrukcji już rok temu a Samsung zrobił to dopiero teraz. Właśnie wykorzystując ten fakt Huawei nabija się z południowokoreańskiej konkurencji.

Firma twierdzi, że nowe smartfony Samsung są dosyć standardowe a najlepsze konfiguracje aparatów dopiero nadejdą. Jest to oczywistym nawiązaniem do premiery serii P30, która będzie miała miejsce 26 marca. Chiński producent twierdzi, że jego konstrukcje będą znakomicie wykonane i niesamowicie wydajne.

Czytaj też: Xiaomi Mi 9 debiutuje!

https://twitter.com/HuaweiMobile/status/1098305773086695425

Huawei zarzuca także braki w zoomie Galaxy S10. Nowa seria posiada 12 mm sensor pozwalający na dwukrotne powiększenie zdjęć. Ubiegłoroczny model P20 Pro posiadał 5 krotny hybrydowy zoom optyczny a w tym roku zostanie to jeszcze ulepszone. Możliwe, że Huawei pokaże coś w style 10x zoomu zaprezentowanego przez Oppo.

Co więcej, pierwsze doniesienia mówią o nawet czterech aparatach w modelu P30 Pro. Nic więc dziwnego, że Huawei szydzi ze swojej konkurencji. Jeśli seria Galaxy S10 dogoni w DxOMark P20 Pro i Mate 20 Pro będzie to sukces. Seria P30 z pewnością zawiesi poprzeczkę jeszcze wyżej i osiągnie znacznie lepsze rezultaty w tych testach. Jeśli tak się stanie to Huawei zbliży się do zostania największych producentem smartofnów na świecie.

Czytaj też: Vivo zaprezentowało model V15 Pro

Źródło: Wccftech