WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Huawei Mate X i Samsung Galaxy Fold wygenerowały 1,5 mld dolarów przychodu

Huawei Mate X i Samsung Galaxy Fold wygenerowały 1,5 mld dolarów przychodu

Przyszedł czas podsumowań wyników sprzedaży składanych smartfonów. Samsung Galaxy Fold jest dostępny na większej liczbie rynków i wygenerował dwa razy więcej przychodów ze sprzedaży niż Huawei Mate X.

Huawei Mate X wygenerował 500 mln przychodu ze sprzedaży

Huawei Mate X sprzedaż

Składany smartfon Huawei Mate X jest na razie dostępny od listopada tylko na chińskim rynku. Ale to nie przeszkadza mu w kręceniu dobrych wyników sprzedaży. Huawei informuje, że co miesiąc sprzedaje 100 tys. smartfonów Mate X. Każdy egzemplarz kosztuje ok 2450 dolarów. Jak szacuje portal PhoneArena, daje to dotychczasowy przychód ze sprzedaży na poziomie 500 mln dolarów.

Nawet miliard przychodu dla Samsunga Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold sprzedaż

W grudniu 2019 roku prezes Samsunga zagalopował się i poinformował, że firma sprzedała milion egzemplarzy składanego Galaxy Folda. Informacje zostały szybko zdementowane i podczas styczniowych targów CES DJ Koh podał nowe, już doprecyzowane informacje na temat sprzedaży. Galaxy Fold rozszedł się do tej pory w liczbie 400-500 tys. egzemplarzy. Przy cenie wynoszącej 2000 dolarów daje to nawet miliard dolarów przychodu.

Samsung prowadzi w wyścigu, ale walka będzie ciekawa

Samsung pokazał Galaxy Folda wcześniej, niż Huawie zaprezentował Mate’a X. Oba smartfony z dużym opóźnieniem trafiły na rynek i miały problemy konstrukcyjne. Samsunga mogliśmy kupić wcześniej i jest on dostępny w większej liczbie krajów. To przełożyło się na lepszą sprzedaż i już mamy informacje o następcy Folda, który będzie tańszy i nieco inny pod względem konstrukcji.

Mate X trafił do sprzedaży późno i tylko w Chinach. I to może się nie zmienić. Ale na pozostałych rynkach możemy liczyć na Mate’a Xs. Nowy wariant smartfonu ma być zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Będzie pozbawiony usług Google’a, wyposażony w układ Kirin 990 5G oraz zaoferuje szybkie ładowanie o mocy aż 65W. Ten model ma być sprzedawany również poza Państwem Środka.

ŹRÓDŁO: PhoneArena; wł