Reklama
aplikuj.pl

Huawei potwierdza datę premiery Mate 40 Pro

Huawei Mate 40

W ostatnich tygodniach niewiele informacji pojawiało się na temat nadchodzących smartfonów z serii Mate 40. Huawei postanowił przerwać milczenie i potwierdził datę premiery nowych urządzeń.

Huawei Mate 40 Pro już w październiku

Już 22 października o godzinie 14 czasu polskiego odbędzie się konferencja Huawei, podczas której zobaczymy smartfony z serii Mate 40. Pierwszy raz od dawna nie możemy być do końca pewni, co nowego pokaże Huawei.

Pewne mogą być tylko modele Mate 40 oraz Mate 40 Pro. Ze względu na problemy z dostępnością procesorów, pod znakiem zapytania stoją modele Mate 40 Lite oraz Mate 40 RS Porsche Design. Raczej nie mamy też co liczyć na Mate’a X2, choć tutaj nie zdziwię się, jeśli pojawi się jakaś mała zapowiedź kolejnej generacji składanego smartfonu. Póki co nie wiedzieć dlaczego, Internet od kilkunastu godzin zachwyca się zdjęciem prezentującym rzekomo Mate’a X2, na którym ewidentnie znajduje się… Mate Xs.

Specyfikacja Mate 40 Pro pod znakiem zapytania

selfie Huawei Mate 40 Pro, aparaty Huawei Mate 40 Pro

Nietypową sytuacją jest to, że nie tylko nie wiem do końca do Huawei pokaże, ale również to, że ciągle niewiele mamy przecieków na temat Mate’a 40 Pro. Dotychczasowe informacje mówią o ekranie o przekątnej 6,7 cala. Wiemy też o czterech aparatach, w tym jednym z peryskopowym zoomem oraz znamy też faktyczny wygląd smartfonu.

A tak, podobno, Mate 40 Pro wygląda obok, podobno, iPhone’a 12.