Reklama
aplikuj.pl

Ile procesorów Kirin 9000 dla Mate 40 ma Huawei?

selfie Huawei Mate 40 Pro, aparaty Huawei Mate 40 Pro

Huawei cały czas walczy o zachowanie płynności finansowej po wprowadzenie zakazów przez rząd USA. Właśnie dowiedzieliśmy się, ile procesorów Kirin 9000 firma ma gotowych dla całej serii Mate 40.

Firma zleciła TSMC wyprodukowanie 15 milionów sztuk procesorów. Okazuje się jednak, że udało się stworzyć nieco ponad połowę – 8,8 miliona. Jest to bardzo problematyczne dla Huawei, bowiem od 15 września TSMC nie może niczego stworzyć dla chińskiego producenta.

Czytaj też: Jak będzie wyglądał Samsung Galaxy A52?

Wstępne szacunki mówią, że od października do końca roku Huawei sprzedałby ok. 8 milionów sztuk Mate 40. Gdyby to się udało, to sprzedaż nowego smartfona szybko by się zakończyła.

Huawei musi też wziąć pod uwagę możliwe awarie smartfonów i konieczność ich wymiany na nowe. Przy tak małej ilości sztuk cały koszt przeznaczony na rozwój serii może być na granicy zwrotu, co tylko przysporzy kolejnych problemów.

Firma musi więc zacząć pracować nad planem B, chociaż nie ma ona zbyt wiele czasu. Możliwe więc, że premiera serii Mate 40 zostanie opóźniona właśnie z powodu braku procesorów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News