WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei Mobile Services zaczyna dostawać usługi transportowe

Jeden z największych braków smartfonów Huaweia bez usług Google’a zaczyna być uzupełniany. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest integracja usługi iTaxi z Huawei Mobile Services i pojawienie się aplikacji w AppGallery.

Usługi oparte na mapach to jeden z największych braków smartfonów z HMS

Usługi transportowe oraz w zasadzie wszystkie, których działania jest oparta na mapach (Jak Uber Eats) to dziura w smartfonach z Huawei Mobile Services (HMS). Aplikacje takie jak Uber owszem, uruchamiają się, ale w miejscu mapy mamy jedno wielkie puste pole. Wynika to z tego, że aplikacja do działania wykorzystuje Mapy Google, które muszą być zainstalowane systemowo. Ręczne doinstalowanie Map nie rozwiązuje tego problemu. Jedyną możliwością jest skorzystanie z Ubera z poziomu przeglądarki internetowej.

Aby usługi transportowe mogły działać, niezbędna jest zintegrowanie aplikacji z Mapami Huawei. I to udało się zrobić z iTaxi.

iTaxi w AppGallery

Dzięki połączeniu usług iTaxi z HMS, z aplikacji mogą teraz korzystać posiadacze nowych urządzeń Huaweia. Na czele ze smartfonami z serii P40, przez modele Y5p i Y6p, po nowe tablety z serii MatePad. Aplikację z AppGallery można też pobierać na starsze urządzenia firmy.

Jarosław Grabowski, prezes iTaxi:

Udostępniliśmy aplikację iTaxi w Huawei AppGallery, ponieważ jako platforma do zamawiania przejazdów, chcemy być dostępni dla wszystkich, którzy chcą bezpiecznie i wygodnie poruszać się na terenie całej Polski. Jak wiemy, w chwili obecnej zapewnienie jak największego bezpieczeństwa podróży zarówno w mieście, jak i na trasach międzymiastowych, jest kluczowe – a my to z powodzeniem realizujemy od początku epidemii. Dołączenie do AppGallery było również jednym z elementów strategii rozwoju firmy, zakładającej stanie się liderem usług związanych z podróżowaniem. Wierzę, że wychodząc naprzeciw użytkownikom najnowszych modeli telefonów Huawei, w znaczący sposób ułatwimy im podróżowanie.

Teraz pozostaje tylko czekać, aż do HMS dołączą kolejne aplikacje transportowe. Podobnie jak ma to miejsce z aplikacjami bankowymi w ostatnich tygodniach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News