WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Banki przychodzą do Huawei AppGallery. Tym razem IdeaBank

Do sklepu z aplikacjami Huawei AppGallery przychodzą kolejne banki. Do mBanku i PKO dołącza Idea Bank.

Podobnie jak w przypadku mBanku oraz aplikacji IKO, aplikacja Idea Banku będzie na razie dostępna wyłącznie dla urządzeń z usługami Google’a. W przeciwieństwie jednak do dwóch pozostałych aplikacji, programu Idea Banku już nie można pobrać na nowe smartfony, jak np. P40 Pro. Aplikację można tylko dodać do listy życzeń.

Piotr Ćwiertnia, Dyrektor Biura Bankowości Internetowej w Idea Banku:

Zdecydowaliśmy się na udostępnienie aplikacji mobilnej Idea Bank w sklepie AppGallery, ponieważ urządzenia Huawei cieszą się w Polsce dużą popularnością. Użytkownicy tej marki to już dzisiaj liczna grupa korzystająca z naszej bankowej aplikacji. Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom wygodnego i bezpiecznego dostępu do cyfrowych rozwiązań. Zależy nam na tym, aby mogli mobilnie bankować niezależnie od tego, jakiej marki urządzenia mają w kieszeni.

Docelowo aplikacja Idea Banku będzie dostępna dla wszystkich urządzeń Huaweia, tym serii P40, Mate’a Xs, smartfonów Y6p oraz Y5p, a także nowych tabletów z serii MatePad.

Na chwilę obecną raczej pewne jest, że lista banków dostępnych w AppGallery będzie się sukcesywnie powiększać w najbliższych tygodniach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News