WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Huawei nie pogrążył się aż tak przez blokadę handlowa USA

Finansowy raport firmy Huawei w pierwszej połowie bieżącego roku wykazał, że gigant nie musi się aż tak martwić o swój dochód. Przychody firmy wzrosły bowiem o 23% w porównaniu z identycznym okresem ubiegłego roku, a na dodatek udało jej się sprzedać 118 milionów smartfonów pomimo negatywnego wpływu amerykańskiego zakazu handlu.

Czytaj też: Oficjalne zdjęcia nocne Redmi Note 8

Dla chińskiej firmy jest to z pewnością świetna wiadomość, bo wcześniej spodziewał się spadku szacowanego przychodu o całe 30 miliardów dolarów. Teraz zmienił te prognozy i oszacował, że dział biznesu konsumenckiego straci 10 miliardów dolarów przychodów. Nadal dużo, ale nie tak dużo, jak sugerowały wcześniejsze informacje.

Kwestię kondycji Huaweia poruszył nawet jego wiceprezes, Eric Xu podczas sesji pytań na ostatniej konferencji. Tam wyjawił, że blokada handlowa zdecydowanie wpłynęła na kontynuację strategii biznesowej firmy, ale potencjalne straty dla jego działu smartfonów nie stanowią tak dużego zagrożenia, jak wcześniej oczekiwano. Kwestia stosunków pomiędzy Chinami i USA jest z kolei na dobrej drodze do porozumienia w kwestii sporu handlowego.

Czytaj też: Szczegółowe rendery OnePlus 7T z każdej strony

Źródło: GSMArena