Reklama
aplikuj.pl

Huawei nova 9 SE wkracza do Polski wraz z zegarkiem dla biegaczy Watch GT Runner

Huawei nova 9 SE wkracza do Polski wraz z zegarkiem dla biegaczy Watch GT Runner

Huawei przygotował dla nas kolejne nowości. Tym razem na polskim rynku debiutują dwa nowe urządzenia – smartfon Huawei nova 9 SE i smartwatch Watch GT Runner, Sprawdźmy, co oferują i w jakich cenach można je kupić.

Huawei nova 9 SE – cena i specyfikacja

Smartfon ten wyposażono w duży, 6,78-calowy ekran o rozdzielczości Full Hd+ i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Cechują go cienkie ramki, bo górna ma 1,1 mm grubości, a ramki boczne – jedynie 1,05 mm. Stosunek ekranu do całości smartfona wynosi 94,8%. nova 9 SE napędzany jest przez Qualcomm Snapdragon 680, oczywiście bez modemu 5G, wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Bateria o pojemności 4000 mAh obsługuje szybkie ładowanie z mocą 66 W. Dzięki temu, w zaledwie 38 minut naładujemy nasz smartfon do pełna, a kwadrans ładowania wystarczy, by osiągnąć 60% naładowania.

Czytaj też: W jaki sposób OPPO Find X5 Pro może zagwarantować aż tak długą żywotność baterii?

Tylna konfiguracja aparatów obejmuje czujnik główny o rozdzielczości 108 Mpix, obiektyw szerokokątny 8 Mpix, a także obiektyw makro 2 Mpix oraz obiektyw głębi ostrości 2 Mpix. Warto zaznaczyć, że to pierwszy raz, kiedy smartfon Huawei otrzymał aparat 108 Mpix. Z przodu natomiast umieszczono aparat do selfie 16 Mpix z obiektywem szerokokątnym, który pozwala zrobić zdjęcie selfie większej liczbie osób, nawet w słabym oświetleniu. Huawei nova 9 SE obsługuje funkcję nagrywania za pomocą przedniego i tylnego aparatu, która umożliwia płynne filmowanie z różnych perspektyw i zapisywanie materiału w jednym pliku.

Do 10 kwietnia, Huawei nova 9 SE (w kolorze czarnym, białym lub niebieskim) można kupić w ofercie premierowej w zestawie ze smartwatchem Huawei Watch GT 2 w rekomendowanej cenie detalicznej 1 499 zł.

Smartwatch dla biegaczy, czyli Huawei Watch GT Runner

Bardzo interesującym urządzeniem jest pierwszy smartwatch marki dla biegaczy. Wyposażono go w w dwuzakresowy pięciosystemowy GNSS, który zapewnia wysoką precyzję w zakresie geolokalizacji, monitoruje trajektorię biegu i obsługuje dokładne pozycjonowanie w trybie offline. Huawei Watch GT Runner wyposażony jest w funkcję, która klasyfikuje biegaczy na podstawie ich sprawności fizycznej i danych treningowych w celu odróżnienia ich stopnia zaawansowania – od podstawowego, przez zaawansowany aż po profesjonalny. Początkujący biegacze dostaną dane i sugestie odnośnie intensywności treningów, a także spersonalizowane wskazówki odnośnie regeneracji.

Urządzenie jest w stanie wyświetlać spersonalizowane plany treningowe oparte na danych użytkownika – wzroście, tętnie, płci i częstotliwości oraz intensywności treningów. Watch GT Runner pozwala ustalić plan treningowy w 4 etapach – początkujący, zaawansowany, wzmocnienie i redukcja. Inteligentny osobisty trener analizuje tygodniowe dane treningowe i automatycznie dostosowuje plan na kolejny tydzień tak, aby zapewnić postępy w treningu. Plan automatycznie synchronizuje się z aplikacją Huawei Zdrowie. Warto też wspomnieć o technologii TruSeen 5.0+, która pozwala na monitorowanie tętna przez całą dobę. Oczywiście nie zabrakło tutaj typowych dla smartwatchy funkcji, takich jak analiza snu, pomiar poziomu natlenienia krwi, monitoring cyklu menstruacyjnego czy stresu. Dostępnych jest też ponad 100 trybów sportowych.

Czytaj też: OPPO A16e debiutuje. Co do zaoferowania ma ten budżetowiec?

Huawei Watch GT Runner wyposażono w 1,43 calowy wyświetlacz AMOLED. Tarcza ma średnice 46 mm, zaś paski przy zegarku wykonane są z antybakteryjnego silikonu. Producent zapewnia, że bateria wystarczy nawet na 2 tygodnie użytkowania.

Do 10 kwietnia, Huawei Watch GT Runner można kupić w ofercie premierowej w zestawie z głośnikiem Huawei Sound Joy oraz 12-miesięczną subskrypcją premium aplikacji adidas Running oraz adidas Training. Rekomendowana cena detaliczna urządzenia to 1 299 zł.