WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei P30 Pro jest najlepszy w DxOMark

Na premierę modelu Huawei P30 Pro DxOMark przygotowało jego test. Okazuje się, że smartfon jest najlepszy w historii wszelkich recenzji.

Smartfon uzyskał wynik równy 112 punktów i tym samym zdetronizował Mate 20 Pro oraz P20 Pro. Nawet Galaxy S10 nie był w stanie zagrozić aparatowi w Huawei P30 Pro.

A co takiego wyróżnia tę konstrukcję? DxOMark wskazuje na świetne możliwości zoomu, wysoki poziom szczegółowości we wszystkich scenariuszach (w tym przy słabym oświetleniu), efekt głębi czy szybki autofokus. Aparat P30 Pro pokazuje, że zoom na smartfonach może być użyteczną funkcją.

Czytaj też: Huawei zaprezentował smartfony P30 i P30 Pro

Huawei P30 Pro, aparat Huawei P30 Pro, zoom Huawei P30 Pro, zdjęcia Huawei P30 Pro, dxomark Huawei P30 Pro

Nie oznacza to jednak, że obiektywy nie są pozbawione wad. DxOMark mówi o nienaturalnym renderowaniu koloru nieba, zmniejszonym zakresie dynamiki w porównaniu do Mate 20 Pro, różnych artefaktach czy słabych rogach przy powiększeniu do średnich wartości.

Także samo nagrywanie stoi na wysokim poziomie. Huawei P30 Pro oferuje świetną stabilizację obrazu, autofokus działa znakomicie, są niskie szumy przy dobrym oświetleniu oraz aparat dobrze oddaje barwy. Z minusów należy wymienić wysokie szumy przy słaby świetle czy niestabilny balans bieli.

Huawei P30 Pro, aparat Huawei P30 Pro, zoom Huawei P30 Pro, zdjęcia Huawei P30 Pro, dxomark Huawei P30 Pro

W ogólnym rozrachunku telefon przebija wszystko, z czym mieliśmy do czynienia. Jeśli więc szukacie samrtfona do zdjęć to zdecydowanie warto zainwestować w nowego Huawei P30 Pro.

Czytaj też: Koncepcyjny film pokazuje czym może być OnePlus 7

Źródło: Gizchina