Reklama

Huawei P40 w bogatej opcji kolorystycznej. Zwiastun zapowiada potężny aparat

Huawei podgrzewa atmosferę przed premierą smartofnów z serii P40. W sieci pojawił się krótki filmik zapowiadający wydarzenie. Z kolei niezawodny @evleaks zaprezentował całą gamę kolorów modelu P40 Pro.

Seria P40 to niezmiennie aparat

Zawsze myśląc o flagowych smartfonach Huaweia mam w głowie słowa, które usłyszałem podczas przedpremierowego pokazu modelu Mate 20 Pro – seria Mate to przede wszystkim wygląd i najmocniejsze podzespoły, seria P to aparat.

W krótkim zwiastunie, który pierwotnie pojawił się w chińskim serwisie Weibo to właśnie aparat jest prezentowany jako główna funkcja modelu P40 Pro.

W najmocniejszym wariancie P40 Pro zaoferuje aparat główny o rozdzielczości 52 Mpix (F/1.8, 1/1,28″, optyczna stabilizacja obrazu). Wspierać będzie go peryskopowy teleobiektyw oferujący 10-krotny zoom optyczny, dodatkowy aparat odpowiedzialny za zoom również z teleobiektywem (8 Mpix, 3-krotny zoom optyczny) oraz aparat ultra-szerokokątny o rozdzielczości 30 Mpix.

Zobacz też: Huawei P40 Pro ma być droższy niż przewidywano. Czy polska cena ponownie zaskoczy?

Wielka bateria i 120 Hz ekran

Najmocniejsza opcja P40 Pro ma oferować potężny akumulator o pojemności 5500 mAh i duży ekran OLED o przekątnej 6,7 cala. Wyświetlacz ma legitymować się rozdzielczością 1440p oraz odświeżaniem obrazu na poziomie 120 Hz. Do tego układ Kirin 990 z modemem sieci 5G oraz dużo pamięci RAM. Wstępnie mówi się o co najmniej 12 GB. Wracając do akumulatora, naładujemy go w krótkim czasie dzięki obsługi ładowania przewodowego z maksymalną mocą 50W oraz bezprzewodowo z mocą 27W.

Internetowa premiera i cała gama kolorów

Huawei premierę serii P40 zorganizuje w formie transmisji dostępnej on-line. Wydarzenie odbędzie się 26 marca.

Jeśli doniesienia Evana Blassa potwierdzą się, całą seria P40 będzie dostępna w bardzo bogatej opcji kolorystycznej.