WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei P40 Lite E to wersja Lite wersji… Lite

Huawei często ma bardzo dziwną politykę tworzenia wersji Lite swoich smartfonów. Dochodzi momentami do kuriozalnych wręcz oznaczeń i naprawdę konia z rzędem temu, kto będzie w stanie się w tym wszystkim połapać. Wygląda na to, że podobnie będzie z modelem P40 Lite E.

Lite’ów to u na Panie pod dostatkiem

Do pewnego czasu nazewnictwo smartfonów Huaweia było bardzo proste. Mieliśmy model X oraz X Lite. Ale później zaczęło się komplikować. Mieliśmy model X, X Lite, X Lite 2017 oraz X Lite 2018. A jeszcze później model Y, Y Pro, Y Lite i zaraz Y Lite 2019. A Ty człowieku bądź mądry i się w tym wszystkim nie pomyl, biorąc wariant najsłabszy, którego nie chciałeś kupić.

Jeśli to za mało, to dodajmy, że zdarzały się takie sytuacje, że model X Lite w Polsce był modelem Y Lite w Niemczech.

Huawei P40 Lite Lite

Huawei P40 Lite E specyfikacja

Wygląda na to, że Huawei nadal chce serwować nam problematyczne nazwy swoich tańszych smartfonów. Nadchodzi bowiem Huawei P40 Lite E. Akurat pojawienie się Lite’a przed premierą wariantów Pro nie powinno nas dziwić, do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Podobnie jak do tego, że są to przebrandowane modele dostępne od kilku miesięcy na rynku chińskim.

P40 Lite E to Huawei Enjoi 10. Wiemy o nim wszystko

Dlatego też Huawei P40 Lite E, lub jak kto woli P40 Lite Lite (a może Liter lub bardziej Lite?) to Huawei Enjoi 10. Smartfon oferuje ekran o przekątnej 6,39 cala i rozdzielczości HD+, układ Kirin 710F z 8-rdzeniowym procesorem, podwójny aparat o rozdzielczości 48 (F/1.8) i 2 Mpix (F/2.4), przedni o rodzielczości 8 Mpix oraz akumulator o pojemności 4000 mAh z obsługą podstawowego szybkiego ładowania o mocy 10W. Do tego 4 lub 6 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej. Nie wiadomo który wariant trafi na rynek europejski.

Nie wiemy też kiedy Huawei P40 Lite E na rynku się pojawi, ale powinna to być kwestia kilku najbliższych tygodni. Będzie to też pierwszy smartfon firmy z niższej półki, który poza Chinami zadebiutuje bez usług Google’a.