Reklama

Huawei P40 Pro 1000 zł taniej? Wyjaśniamy jak to zrobić

W ramach przedsprzedaży Huawei zwraca co najmniej 1000 zł w przypadku modelu P40 Pro i 500 zł w przypadku P40. Dotarły do nas głosy, że nie każdy wie na jakiś zasadach to działa.

„Odkup” nie jest nowością na polskim rynku

Różni producenci nie raz oferowali podobne promocje. Mechanizm jej działania jest prosty. Swój stary smartfon sprzedajemy producentowi, a w zamian zakup nowego urządzenia jest pomniejszamy o kwotę odsprzedaży oraz jakiś dodatkowy bonus.

Zobacz też: Debiutuje seria Huawei P40. Król mobilnej fotografii wraca po swoje

W przypadku Huaweia jest to wspomniane 1000 zł + cena sprzedanego urządzenia (nie tylko smartfonu) w przypadku P40 Pro oraz 500 zł + cena sprzedanego urządzenia w przypadku P40.

Bonus można też dostać przy zakupie MatePada oraz Mate’a 30 Pro.

Jak skorzystać z promocji?

Najtrudniejszy jest zdecydowanie etap pierwszy – trzeba kupić smartfon P40 lub P40 Pro w regularnej cenie. Nikt nie mówił, że będzie lekko.

Po zakupie, do 20 kwietnia, należy aktywować zakupiony smartfon na stronie internetowej.

Zanim przejdziemy do kolejnego kroku, potrzebujemy numeru SN smartfonu oraz Huawei ID. Pierwszy znajdziemy na pudełku smartfonu, albo możemy go wyświetlić na ekranie, wpisując w telefonie kod *#06# (pojawią się na nim numeru IME oraz właśnie SN). Z kolei Huawei ID to login do konta Huawei. Telefon proponuje założenie konta w trakcie pierwszego uruchomienia. Jeśli pominęliśmy ten etap, zarejestrować się można na wspomnianej stronie internetowej lub na smartfonie – to pierwsza pozycja od góry po wejściu w Ustawienia.

Zobacz też: Takie zdjęcia robi Huawei P40 Pro

Po zalogowaniu się i wpisaniu kodu SN na stronie otrzymujemy kod promocyjny. Kod można wykorzystać do 5 maja.

Z kodem udajemy się na stronę służącą do wyceny starego urządzenia. Nie musi to być smartfon. W ramach rozliczenia możemy oddać też np. tablet lub aparat fotograficzny. Przyjmowane są nawet karty graficzne.

Mój Huawei Mate 10 Pro został wyceniony na 569,40 zł. Ok, na Allegro dostanę więcej. Ale jeśli dodam do tego 1000 zł od Huaweia za zakup P40 Pro, wygląda to już ciekawiej. I mam z głowy wiadomości – biorę za 700 zł, jestem za 10 minut!

Po zaakceptowaniu ceny przechodzimy do formularza. Wprowadzamy wygenerowany wcześniej kod promocyjny, podajemy dane adresowe i numer konta bankowego. Na wskazany adres zostanie wysłany kurier po odbiór sprzętu, a bo obejrzeniu go w firmie czy jest zgodny z opisem, na podany numer konta trafi przelew z kwotą wyceny powiększoną o dodatek Huaweia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News