Huawei P50 z Harmony OS. Premiera pod koniec kwietnia?

premiera Huawei P50

Huawei P50 nadal skrywa masę tajemnic, które powoli są odkrywane. Smartfon ma trafić na rynek pod koniec kwietnia z fabrycznie zainstalowanym systemem Harmony OS.

Huawei P50 z Harmony OS

Z wpisów na portalu Weibo wynika, że Huawei P50 pomyślnie przeszedł drugą fazę beta testów systemu Harmony OS 2.0. Teraz czeka go faza trzecia, a później smartfon trafi do sprzedaży. Z fabrycznie zainstalowanym systemem Harmony OS.

Huawei P50, w zasadzie cała seria P50, nie będą pierwszymi smartfonami z nowym systemem. Wersję beta można obecnie uruchomić na starszych urządzeniach. Będą za to pierwszymi, które trafią na rynek od razu z nowym systemem operacyjnym.

Najpierw nowy system, później premiera Huawei P50

Huawei P50 Pro+
Prawdopodobny wygląd Huawei P50 Pro+

Oficjalna aktualizacja starszych flagowców Huaweia do Harmony OS ma ruszyć w kwietniu. Firma prognozuje, że do końca roku pod kontrolą nowego systemu ma działać 300-400 mln urządzeń. Ale nie tylko smartfonów. Wchodzą do tego m.in. telewizory oraz zegarki.

To właśnie z myślą o nadchodzących aktualizacjach Huawei przygotowuje serię aplikacji Petal. Jako alternatywę dla usług Google’a. Możemy liczyć na Mapy, Pocztę, ale również Asystenta głosowego oraz Klawiaturę.

A kiedy premiera serii P50? Najnowsze doniesienia mówią o końcówce kwietnia. A konkretnie 26. lub 27. dniu miesiąca. Na chwilę obecną mówi się o trzech modelach – Huawei P50, P50 Pro oraz P50 Pro+.