Reklama
aplikuj.pl

Huawei patentuje smartfon z aparatem do selfie pod ekranem

huawei

Wygląda na to, że teraz wszyscy więksi producenci smartfonów chcąc mieć w swoim modelu aparat do selfie umieszczony pod ekranem. Właśnie wypłynął patent złożony przez Huawei.

Aparat do selfie umieszczony pod ekranem. Huawei idzie w tę stronę

Pierwszym smartfonem, w którym zaimplementowano tę technologię jest ZTE Axon 20 5G, który już niedługo doczeka się następcy. Spodziewamy się, iż technologia zostanie w nim dopracowania i smartfon uniknie powielania błędów poprzednika. Tymczasem aparat umieszczony pod ekranem wydaje się być czymś, co inni producenci również chcą mieć w swoich smartfonach. Najpierw była mowa o Samsungu, potem wypłynęło, że Oppo również pracuje nad takim rozwiązaniem, a teraz do tego grona dołącza również Huawei.

Czytaj też: Motorola Edge 20 i Edge 20 Pro w szczegółach

Potwierdzają to dokumenty patentowe odnalezione w bazie CNIPA przez serwis LetsGoDigital. Dzięki nim udało im się stworzyć rendery urządzenia.

Źródło: LetsGoDigital

Czytaj też: Samsung rozszerza ofertę modeli 5G. Galaxy A52s 5G na horyzoncie

Ogólny wygląd smartfona zdaje się bardzo przypominać Honor X20 SE. Widać to głównie w wyspie aparatów, jednak należy pamiętać, że finalnie smartfon może odbiegać od tego, co zaprezentowano w dokumentach patentowych. Chodzi tu przede wszystkim o technologię aparatu do selfie umieszczonego pod ekranem, a nie wygląd smartfona.