WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Huawei prezentuje strategię wdrażania sieci 5G

Huawei opublikowało właśnie strategię dotyczącą wdrożenia uproszczonego 5G. Firma ma nadzieję, na to, że będzie ona przyszłością rozwoju sieci komórkowych.

Sieć 5G powoli zaczyna być wdrażana w różnych krajach. Podczas targów MWC zostały już zaprezentowane pierwsze konstrukcje, które obsługują 5G. Sam Huawei pokazuje, w jaki sposób będzie wdrażał sieć do różnych miast. Peter Zhou, dyrektor ds. marketingu Huawei Wireless Solution, mówi:

5G doprowadzi do bezprecedensowo szybkiego rozwoju. Huawei jest oddany idei przyjmowania złożoności i tworzenia prostoty. Chcemy, aby wdrożenie 5G było efektywne i wygodne dzięki systematycznym innowacjom, pomagając 5G wejść na ścieżkę szybkiego rozwoju.

Czytaj też: Test osobowości YEP, a zawodowe wybory. Warto czy nie?

Firma wprowadza na rynek rozwiązanie Super Blade Site. Wykorzystuje ono istniejące zasoby i poprawia wydajność rozmieszczenia obiektów. Dzięki modułowej konstrukcji wdrożenie 5G jest znacznie prostsze. Huawei zaprezentował też zaprezentował serię rozwiązań dla autonomicznych sieci mobilnych, w tym silnik automatyki MBB (MAE) oraz stacje bazowe o dużych możliwościach obliczeniowych.

5G od Huawei budzi wiele kontrowersji, ale firma zaznacza, że współpracuje z 280 partnerami na całym świecie. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek szpiegowaniu.

Czytaj też: Niemcy mogą zbudować sieć 5G przy wykorzystaniu sprzętu Huawei

Źródło: Materiały prasowe