Huawei opublikowało właśnie strategię dotyczącą wdrożenia uproszczonego 5G. Firma ma nadzieję, na to, że będzie ona przyszłością rozwoju sieci komórkowych.

Sieć 5G powoli zaczyna być wdrażana w różnych krajach. Podczas targów MWC zostały już zaprezentowane pierwsze konstrukcje, które obsługują 5G. Sam Huawei pokazuje, w jaki sposób będzie wdrażał sieć do różnych miast. Peter Zhou, dyrektor ds. marketingu Huawei Wireless Solution, mówi:

5G doprowadzi do bezprecedensowo szybkiego rozwoju. Huawei jest oddany idei przyjmowania złożoności i tworzenia prostoty. Chcemy, aby wdrożenie 5G było efektywne i wygodne dzięki systematycznym innowacjom, pomagając 5G wejść na ścieżkę szybkiego rozwoju.

Czytaj też: Test osobowości YEP, a zawodowe wybory. Warto czy nie?

Firma wprowadza na rynek rozwiązanie Super Blade Site. Wykorzystuje ono istniejące zasoby i poprawia wydajność rozmieszczenia obiektów. Dzięki modułowej konstrukcji wdrożenie 5G jest znacznie prostsze. Huawei zaprezentował też zaprezentował serię rozwiązań dla autonomicznych sieci mobilnych, w tym silnik automatyki MBB (MAE) oraz stacje bazowe o dużych możliwościach obliczeniowych.

5G od Huawei budzi wiele kontrowersji, ale firma zaznacza, że współpracuje z 280 partnerami na całym świecie. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek szpiegowaniu.

Czytaj też: Niemcy mogą zbudować sieć 5G przy wykorzystaniu sprzętu Huawei

Źródło: Materiały prasowe

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej