WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Huawei twierdzi, że bezpieczeństwa nie można upolityczniać

Targi MWC 2019 nie polegały tylko na premierach nowych smartfonów. Podczas nich dużo rozmawiało się także o sieci 5G a w szczególności o Huawei i bezpieczeństwie z nim związanym.

Peter Zhou, Chief Marketing Officer (CMO) w Huawei Wireless Network Product Line, często odnosił się do tej kwestii. Mówił on, że  bezpieczeństwa nie można upolityczniać a właśnie to ma miejsce w wielu krajach. Sama firma nie tylko mówi o bezpieczeństwie, ale także przedstawia rozwiązania w tej kwestii:

Huawei rozmawia z zainteresowanymi stronami z branży i rządami, które są zainteresowane wykorzystaniem Huawei do uzyskania zgody na ustanowienie standardów przemysłowych. Chcemy budować zaufanie ludzi do rozwiązań i sprzętu Huawei, na przykład poprzez Centra Weryfikacji Cyberbezpieczeństwa takie jak w Brukseli i Wielkiej Brytanii. Jest to nasz ciągły wysiłek, który opiera się na samej technologii, a przy tym transparentności firmy. W Huawei mamy nadzieję, że inżynierowie i naukowcy z całego świata będą ze sobą współpracować i opracowywać standardy bezpieczeństwa.

Czytaj też: Huawei zmienia streamowanie dzięki sieci 5G i składanemu smartfonowi

CMO uważa, że firma jest gotowa do prowadzenia rozmów z operatorami czy przedsiębiorcami na temat wdrażania sieci 5G. Dzięki temu świat oraz rozwój wielu branż będzie mógł pójść znacznie do przodu.

Dla komercjalizacji 5G bardzo ważny jest przemysł wetykalny/IoT. Niemniej model biznesowy pod ten proces został już ugruntowany w erze 4G dla operatorów – np. w Chinach, połączenia IoT z obsługą LTE przekroczyły dziesięć milionów. 5G jest tutaj po prostu lepszym rozwiązaniem – podkreślił Peter Zhou. – Wierzę, że w 2019 roku będziemy mieli sieć próbną. W rzeczywistości mamy już pewne stałe postępy. Ponadto, jeśli mówimy o dojrzałości dużego komercyjnego roll-outu 5G, nie będzie on gotowy, dopóki nie będzie pełnego dostępu do urządzeń końcowych 5G.

Czytaj też: Huawei z nagrodą Market Development Award

Źródło: Materiały prasowe