WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Huawei z nagrodą Market Development Award

Podczas wręczania nagród Global TD-LTE Initiative (GTE) w Barcelonie, Huawei otrzymało nagrodę Market Development Award. Jest ona przyznawana za wybitne osiągnięcia na rynku komercyjnym i promocję sieci 5G.

W zeszłym roku Huawei dotrzymał kroku standardom 3GPP i wprowadził na rynek przed komercyjne rozwiązania 5G. Obejmują one między innymi sieć rdzeniową, sieć transportową, sieć bezprzewodową, 5G LampSite i 5G CPE. Także w Hangzhou, Shenzhen, Seulu, Mediolanie i Berlinie uruchomione zostały próbne sieci oraz przeprowadzone zostały badania terenowe. Ich wyniki jasno wskazują, że Huawei wyprzedza konkurencje w dziedzinie 5G o 12-18 miesięcy intensywnej pracy.

Czytaj też: Huawei prezentuje strategię wdrażania sieci 5G

Firma do tej pory współpracowała z ponad 50 partnerami biznesowymi na całym świecie w zakresie komercyjnych zastosowań 5G. Posiada ona także ponad 30 kontraktów handlowych 5G. Huawei łącznie dostarczyło ponad 40 000 stacji bazowych 5G do użytku na całym świecie.

Nie można też zapomnieć o tym, że w miastach takich jak Hangzhou w Chinach i Seul w Korei Południowej Huawei rozmieszcza tysiące stacji bazowych w celu zapewniania ciągłego, szerokopasowego dostępu do sieci massive MIMO 5G o średnim wskaźniku przepustowości powyżej 1 Gbps. Jest to podstawa zapewniania usług o ogromnej przepustowości i niskich opóźnieniach.

W przyszłości możemy spodziewać się zwiększenia intensywności testów przed komercyjnych i jeszcze szybszego wdrażania sieci 5G do użytku komercyjnego. Pierwsze smartfony wykorzystujące tę sieć z pewnością przyczynią się do szybszego rozwoju i jej szybszego wdrażania w miastach na całym świecie.

Czytaj też: Niemcy mogą zbudować sieć 5G przy wykorzystaniu sprzętu Huawei

Źródło: Materiały prasowe