Ken Hu, Deputy Chairman Huawei, przedstawił właśnie nową inicjatywę Tech4ALL. Ma ona na celu eliminację cyfrowego wykluczenia.

W swoim przemówieniu Ken Hu opowiedział o planach Huawei, które pomogą 500 milionom osób na całym świecie w czerpaniu korzyści z cyfrowych technologii. Ma to zostać wdrożone w ciągu najbliższych 5 lat.

Gdy większość branży telekomunikacyjnej koncentruje się na technologii nowej generacji, takiej jak 5G i AI, nie możemy zapomnieć, że nadal jest wiele osób wykluczonych z cyfrowego świata. Nadal ponad 3,8 mld ludzi jest poza zasięgiem sieci, a ponad 1 mld osób nie ma dostępu do szerokopasmowego Internetu mobilnego. Musimy rozszerzyć definicję „digital inclusion” nie ograniczając się tylko do łączności. Nie możemy myśleć tylko o ludziach, ale również o małych firmach. Rozszerzając definicję możemy pomóc większej liczbie osób i organizacji czerpać bezpośrednie korzyści z technologii cyfrowej.

Huawei już pomaga różnym osobom. Mowa tutaj między innymi o głuchoniemych, dla których stworzona została aplikacja StorySign. Tłumaczy ona zawartość książek na język migowy co pomaga im w pokonywaniu kolejnych barier. Aplikacja jest dostępna w 10 językach i jest ciągle rozwijana.

Czytaj też: Władze USA aresztują twórcę kryptowaluty OneCoin

Priorytetem Huawei jest także budowanie umiejętności cyfrowych wśród osób młodych. Firma od 10 lat prowadzi program Huawei Seeds for the Future, który pomógł już 30 tysiącom studentów ze 108 różnych krajów. W 2018 roku został także po raz trzeci zorganizowany konkurs Huawei ICT Competition. Wzięło w nim udział ponad 40 tysięcy studentów z 800 uniwersytetów z 32 krajów.

Huawei ma nadzieję na bliższą współpracę z różnymi rządami i tym samym pomaganie jeszcze większej ilości osób. Firma chce także współpracować z potentatami branżowymi w celu rozwijania różnych działalności eliminujących cyfrowe wykluczenie.

Technologia jest dobra i powinna być wykorzystywana w dobrych celach. To dopiero początek. Mamy nadzieję, że więcej osób dołączy do nas, bo razem możemy przekazać korzyści płynące z technologii cyfrowej każdej osobie, domowi i organizacji oraz pomóc w budowaniu w pełni połączonego, inteligentnego świata. To jest nasza misja i mamy nadzieję, że do nas dołączysz.

Czytaj też: Mark Zuckerberg posiada w swojej siedzibie właz ewakuacyjny

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!