Reklama

Huawei wprowadza usługę do przechowywania danych w chmurze

Huawei wprowadza na rynek Mobile Cloud. Ma ona pozwolić użytkownikom na zapisywanie i przywracanie ustawień telefonu, danych oraz synchronizowanie i przesyłanie informacji pomiędzy różnymi smartfonami od tej firmy.

Aktualizacja początkowo odbyła się dla telefonów P10, P10 Plus oraz później dla P10 lite. W przyszłości dotknie ona także pozostałych modeli. Użytkownicy dostaną 5 GB darmowej przestrzeni w chmurze. Będzie można tam wrzucać zdjęcia, filmy czy zrzuty ekranu. Dostęp do plików będzie możliwy poprzez przeglądarkę internetową. Dane mogą być także szybko zsynchronizowane na wszystkich urządzeniach. Dotyczy to nie tylko multimediów, ale także kalendarza czy kontaktów. Odnośnie bezpieczeństwa danych to wszystkie informacje mają być przechowywane na terenie Unii Europejskiej, zgodnie z obowiązującym prawem.Wang Yanmin, prezes Huawei Consumer Business Group dla regionu krajów nordyckich i Europy Środkowo-Wschodniej, mówi:

Premiera usługi Huawei Mobile Cloud podkreśla nasze zaangażowanie jako firmy w tworzenie wygodniejszych rozwiązań mobilnych, dostępnych dla wszystkich użytkowników. Jednocześnie pokazuje, że troszczymy się o to, by ich dane można było w prosty sposób zapisać i przywrócić, a przy tym sprawić, żeby były bezpieczne. Wszystkie pliki i zdjęcia są przechowywane na serwerach zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej. Nasze zespoły eksperckie, powołane z myślą o działaniach prowadzonych w UE, odpowiedzialne za kwestie prawne oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem i prywatnością, dokładają starań, aby zapewnić użytkownikom niezmącony spokój ducha.

Dla modeli P10 oraz P10 Plus odpowiednia aktualizacja jest już dostępna. Dla P10 lite będzie ona do pobrania od 30 października.

Źródło: Materiały prasowe