WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Huawei ze Snapdragonem 888? Jeden rabin mówi tak, drugi mówi nie

Huawei ze Snapdragonem 888? Jeden rabin mówi tak, drugi mówi nie

Czy zobaczymy smartfon Huawei ze Snapdragonem 888? Zarówno chiński gigant, jak i Qualcomm chcieliby takiego rozwoju sytuacji. Ale nie jest ona taka prosta, jak mogłoby się to wydawać.

Snapdragon 888 wywołał w branży niezdrowe poruszenie

Kolejni producenci zapowiadają smartfony ze Snapdragonem 888. To przedziwna sytuacja, bo odkąd pamiętam, jest to swego rodzaju ewenement. Kolejne firmy – Oppo, realme, Xiaomi, ZTE i Meizu, dumnie mówią, że w 2021 roku wypuszczą super-smartfon z nowym procesorem. Nie zdradzając żadnych szczegółów. Jak to mawiano w 13 Posterunku – Oni to wiedzą Kocie…

Czytaj też: Snapdragon 888 dużo zmieni. Smartfony z 5G mogą być mniejsze

Ale co z Huaweiem oraz co chyba nawet ważniejsze, Honorem? Dużo mówi się o tym, że Honor może zastąpić Huaweia w związku z dalszymi zakazani amerykańskiej administracji. Z dotychczasowych informacji wynika, że seria Honor V40 miałaby otrzymać procesory MediaTek Dimensity 1000+.

Czytaj też: W Virign dają… 100 GB darmowego Internetu

Smartfon Huawei ze Snapdragonem 888? Firma odpowiada

Od pewnego czasu wiadomo, że Qualcomm może udostępniać firmie Huawei swoje procesory. Ale z zastrzeżeniem, że muszą to być procesory bez modemu 5G.

Pytany o udostępnienie Snapdragona 888 dla Honora, Cristiano Amon, prezes Qualcommu powiedział:

Qualcomm jest bardzo zadowolony z pojawienia się nowego uczestnika rynku (red. chodzi o nowych właścicieli marki Honor). Wprowadzi na rynek większy potencjał konsumpcyjny, a konsumenci to polubią. Podoba mi się żywotność chińskiego rynku telefonów komórkowych i mam nadzieję, że Honor może przynieść więcej dobrych produktów. Ale teraz to dopiero początek, a nas czekają rozmowy (z firmą).

Czytaj też: Razem możemy więcej. Pomóżmy koledze w leczeniu

A co z Huaweiem? Tutaj, póki co, pozostaje tylko nadzieja.

Cristiano Amon, prezes Qualcomm:

Oczywiście mamy nadzieję na nawiązanie kontaktów biznesowych z Huawei w zakresie flagowych produktów 5G, ale można to zrobić dopiero po uzyskaniu zgody.

Czy doczekamy się Huaweia z flagowym Snapdragonem i łącznością 5G? Jak rapował Kaliber 44:

A może tak, a może tak, a może nie?
A może yhy?, A może y-y?, A może hmm? – a kto to wie?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News