Reklama
aplikuj.pl

Huawei ze Snapdragonem 888? Jeden rabin mówi tak, drugi mówi nie

Czy zobaczymy smartfon Huawei ze Snapdragonem 888? Zarówno chiński gigant, jak i Qualcomm chcieliby takiego rozwoju sytuacji. Ale nie jest ona taka prosta, jak mogłoby się to wydawać.

Snapdragon 888 wywołał w branży niezdrowe poruszenie

Kolejni producenci zapowiadają smartfony ze Snapdragonem 888. To przedziwna sytuacja, bo odkąd pamiętam, jest to swego rodzaju ewenement. Kolejne firmy – Oppo, realme, Xiaomi, ZTE i Meizu, dumnie mówią, że w 2021 roku wypuszczą super-smartfon z nowym procesorem. Nie zdradzając żadnych szczegółów. Jak to mawiano w 13 Posterunku – Oni to wiedzą Kocie…

Czytaj też: Snapdragon 888 dużo zmieni. Smartfony z 5G mogą być mniejsze

Ale co z Huaweiem oraz co chyba nawet ważniejsze, Honorem? Dużo mówi się o tym, że Honor może zastąpić Huaweia w związku z dalszymi zakazani amerykańskiej administracji. Z dotychczasowych informacji wynika, że seria Honor V40 miałaby otrzymać procesory MediaTek Dimensity 1000+.

Czytaj też: W Virign dają… 100 GB darmowego Internetu

Smartfon Huawei ze Snapdragonem 888? Firma odpowiada

Od pewnego czasu wiadomo, że Qualcomm może udostępniać firmie Huawei swoje procesory. Ale z zastrzeżeniem, że muszą to być procesory bez modemu 5G.

Pytany o udostępnienie Snapdragona 888 dla Honora, Cristiano Amon, prezes Qualcommu powiedział:

Qualcomm jest bardzo zadowolony z pojawienia się nowego uczestnika rynku (red. chodzi o nowych właścicieli marki Honor). Wprowadzi na rynek większy potencjał konsumpcyjny, a konsumenci to polubią. Podoba mi się żywotność chińskiego rynku telefonów komórkowych i mam nadzieję, że Honor może przynieść więcej dobrych produktów. Ale teraz to dopiero początek, a nas czekają rozmowy (z firmą).

Czytaj też: Razem możemy więcej. Pomóżmy koledze w leczeniu

A co z Huaweiem? Tutaj, póki co, pozostaje tylko nadzieja.

Cristiano Amon, prezes Qualcomm:

Oczywiście mamy nadzieję na nawiązanie kontaktów biznesowych z Huawei w zakresie flagowych produktów 5G, ale można to zrobić dopiero po uzyskaniu zgody.

Czy doczekamy się Huaweia z flagowym Snapdragonem i łącznością 5G? Jak rapował Kaliber 44:

A może tak, a może tak, a może nie?
A może yhy?, A może y-y?, A może hmm? – a kto to wie?