Reklama
aplikuj.pl

HUD LiteWave od BAE Systems ma odmienić pracę każdego pilota

HUD LiteWave od BAE Systems, HUD LiteWave

Firma BAE Systems ogłosiła dostępność do testów swojego unikalnego systemu HUD LiteWave do kabin samolotów konsumenckich i wojskowych. Ten jest lekki, mały, wszechstronny i łatwy do zainstalowania w kokpitach szerokiej gamy samolotów wojskowych i cywilnych, zapewniając znaczny poziom wygody w użyciu.

Każdy samolot ma zyskać wiele z HUD LiteWave od BAE Systems

Pamiętające czasy II wojny światowej HUDy (Head-Up Display), czyli systemy odpowiadające za wyświetlanie interfejsu graficznego bezpośrednio na szybie, po dekadach stały się lżejsze, bardziej zaawansowane i jeszcze skuteczniejsze w swoim jedynym celu… wyświetlania informacji.

Opracowany przez BAE Systems LiteWave to 6,8-kg pakiet elektroniki o wymiarach laptopa, który można zainstalować w ciągu 20 godzin nawet w kokpitach o bardzo ograniczonej przestrzeni. Ponoć jest o 70 procent mniejszy zarówno pod względem rozmiarów, jak i wagi od porównywalnych urządzeń.

Czytaj też: Radary COBRA dla Ukrainy. Niemcy chcą pomóc lokalizować rosyjskie artylerie

Najważniejszym elementem tego systemu jest przezroczysty wyświetlacz o rozdzielczości 1365 x 1024 pikseli, który zapewnia pole widzenia 30° x 20°, dostarczając pilotowi najważniejszych informacji, takich jak namiar, wysokość i prędkość w każdych warunkach.

LiteWave może być zamontowany w praktycznie każdym kokpicie na świecie. Nasi inżynierowie stworzyli cyfrowy wyświetlacz, który jest mniejszy, lżejszy i zużywa mniej energii niż jakikolwiek inny Head-Up Display. Ma on potencjał, aby zrewolucjonizować rynek i sprawić, że technologia HUD stanie się o wiele bardziej dostępna

– powiedział Lee Tomlinson, dyrektor ds. produktów HUD w dziale Systemów Elektronicznych BAE Systems.