WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Hybrydowy BMW X3 xDrive30e z możliwością doładowania akumulatorów już dostępny

BMW wyłożyło już wszystkie karty na temat swojego hybrydowego modelu X3 xDrive30e w wersji plug-in, czyli w tej, która umożliwia doładowywanie wbudowanych (skromnych) akumulatorów z sieci.

Nowa seria zelektryfikowanych samochodów BMW, na której czele znajduje się właśnie X3 xDrive30e zawiera najnowocześniejszą technologię akumulatorów niemieckiej marki oraz szereg ulepszeń w zakresie oszczędności i wydajności. Ten model wykorzystuje przy tym tę samą konfigurację benzynowo-elektryczną, co sedan 330e. Na samym początku powiedzmy sobie od razu, że za ten model przyjdzie nam zapłacić przynajmniej 235000 zł.

BMW X3 xDrive30e jest napędzany głównie dwulitrowym silnikiem o mocy 184 koni mechanicznych z dodatkiem turbosprężarki. Jednak wraz z nim może pracować silnik elektryczny i w tym duecie możemy liczyć na 292 KM i moment obrotowy rzędu 420 na wszystkie koła.

Takimi cyferkami długo się jednak nie będziemy cieszyć, bo wbudowane akumulatory pozwalają temu modelowi na przejechanie od 41 do 46 km. Po stronie osiągów mowa o 6,1 sekundzie potrzebnej do przyśpieszenia do 100 km/h oraz 210 km/h prędkości maksymalnej, która spada do 135 km/h podczas jazdy wyłącznie na elektrycznym napędzie.

ŹRÓDŁO: Auto Express