WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Hybrydowy Hyundai Vision T na pierwszym zwiastunie

Możemy być już pewni, że Hyundai podczas nadchodzącego Salonu Samochodowego w Los Angeles zaskoczy nas wyjątkową koncepcją Vision T.

Vision T jest tak naprawdę hybrydowym, kompaktowym SUVem typu plug-in, czyli takim, którego elektryczny układ napędowy można doładować z sieci elektrycznej. Ciekawe jest w nim jednak przede wszystkim to, że może być technologiczną podwaliną modelu Tucson 2021, który w wydaniu z kamuflażem ma z nim wiele cech wspólnych – czy to trójkątne światła, czy para kanałów powietrznych po obu stronach zderzaka.

Wyróżniające się cechy konstrukcyjne koncepcji Vision T obejmują elektrycznie sterowaną klapkę do ładowania, tylną listwę świetlną, która rozciąga się na całej szerokości i parę ukrytych soczewek reflektorów LED, które mają tę samą teksturę i wzór co osłona chłodnicy. Jest to o tyle ciekawe, że po wyłączeniu sprawiają wrażenie, jakby po prostu znikały w zderzaku.

W tym koncepcie przednia osłona chłodnicy jest również wyposażona w zestaw aktywnych łopatek, które mogą się automatycznie otworzyć, gdy silnik spalinowy wymaga chłodzenia. Gdy temperatura silnika spadnie, łopatki zamykają się ponownie, aby zmaksymalizować wydajność aerodynamiczną i zużycie paliwa.

Hyundai nie ujawnił do tej pory żadnych szczegółów na temat podwozia lub układu napędowego Vision T. Biorąc jednak pod uwagę rozmiar, styl i nazwę tej koncepcji, spodziewamy się, że będzie ona oparta na zaktualizowanej wersji obecnej platformy Tucson.

ŹRÓDŁO: Auto Express