WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Hyundai ujawnił swój przeuroczy pojazd elektryczny dla najmłodszych

Hyundai ujawnił swój przeuroczy pojazd elektryczny dla najmłodszych

Na ten moment wiemy, że Hyundai pracuje obecnie nad dwoma nowymi samochodami elektrycznymi w oparciu o nową architekturę w postaci wersji produkcyjnej Concept 45 i Prophecy. Wygląda jednak na to, że tę parę coś wyprzedziło.

Elektryczny samochodzik Hyundaia

Oto najmniejszego i najsłodszy Hyundai, jakiego kiedykolwiek widzieliśmy. Na ten moment nie ma oficjalnej nazwy, ale pod kątem wyglądu ewidentnie czerpie inspirację z konceptu 45, co widać zwłaszcza z przodu. Pomimo różnicy w rozmiarze istnieje szereg podobieństw na czele z kołami i profilem bocznym.

Czytaj też: Hyundai Elantra N 2022 nagrany na Nurburgring
Czytaj też: Pierwszy oficjalny teaser Hyundai Elantra N 2022
Czytaj też: Jak zmieniał się Hyundai Elantra? Podsumowanie 30 lat zmian

Chociaż układ napędowy dopuszczonego do ruchu drogowego pojazdu elektrycznego 45 pozostaje w tej chwili tajemnicą, przynajmniej wiemy, co napędza ten mały samochód elektryczny. Mowa o dwóch silnikach elektrycznych na prąd stały o łącznej mocy 1,12 KM, rozpędzających to cacko do niebywałych 7 km/h.

Czytaj teżHyundai i20 N 2021, czyli kompaktowy hot hatch już po premierze
Czytaj też: Oto elektryczny RM20e Hyundaia, który wyrwie Was z butów
Czytaj też: Hyundai nie żartował z chodzącymi samochodami

Producent twierdzi, że „tylko najodważniejsze dusze zasiądą za kierownicą tego speedstera”, a że prawdziwe jednostki alfa zawsze radzą sobie same, Hyundai postawił na jedno, umieszczone pośrodku siedzenie. Niestety to wszystkie informacje, które są dostępne w tym momencie. Hyundai obiecuje wkrótce ujawnić więcej szczegółów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News