Reklama
aplikuj.pl

Hyundai ujawnił swój przeuroczy pojazd elektryczny dla najmłodszych

Hyundai elektryczny samochodzik

Na ten moment wiemy, że Hyundai pracuje obecnie nad dwoma nowymi samochodami elektrycznymi w oparciu o nową architekturę w postaci wersji produkcyjnej Concept 45 i Prophecy. Wygląda jednak na to, że tę parę coś wyprzedziło.

Elektryczny samochodzik Hyundaia

Oto najmniejszego i najsłodszy Hyundai, jakiego kiedykolwiek widzieliśmy. Na ten moment nie ma oficjalnej nazwy, ale pod kątem wyglądu ewidentnie czerpie inspirację z konceptu 45, co widać zwłaszcza z przodu. Pomimo różnicy w rozmiarze istnieje szereg podobieństw na czele z kołami i profilem bocznym.

Czytaj też: Hyundai Elantra N 2022 nagrany na Nurburgring
Czytaj też: Pierwszy oficjalny teaser Hyundai Elantra N 2022
Czytaj też: Jak zmieniał się Hyundai Elantra? Podsumowanie 30 lat zmian

Chociaż układ napędowy dopuszczonego do ruchu drogowego pojazdu elektrycznego 45 pozostaje w tej chwili tajemnicą, przynajmniej wiemy, co napędza ten mały samochód elektryczny. Mowa o dwóch silnikach elektrycznych na prąd stały o łącznej mocy 1,12 KM, rozpędzających to cacko do niebywałych 7 km/h.

Czytaj teżHyundai i20 N 2021, czyli kompaktowy hot hatch już po premierze
Czytaj też: Oto elektryczny RM20e Hyundaia, który wyrwie Was z butów
Czytaj też: Hyundai nie żartował z chodzącymi samochodami

Producent twierdzi, że „tylko najodważniejsze dusze zasiądą za kierownicą tego speedstera”, a że prawdziwe jednostki alfa zawsze radzą sobie same, Hyundai postawił na jedno, umieszczone pośrodku siedzenie. Niestety to wszystkie informacje, które są dostępne w tym momencie. Hyundai obiecuje wkrótce ujawnić więcej szczegółów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News