Reklama
aplikuj.pl

Jak zmieniał się Hyundai Elantra? Podsumowanie 30 lat zmian

rozwój Hyundai Elantra 1990

Po trzydziestu latach od pierwszego wejścia na rynek, Hyundai Elantra zmienił się bardzo. Jak bardzo? Odpowiedź na to znajdziecie poniżej.

Historia modelu Hyundai Elantra

Po raz kolejny za materiały musimy podziękować Budget Direct Car Insurance, które to odpowiada za poniższe grafik, przedstawiające poszczególne modele.

Czytaj też: Ciężarówka do przewożenia broni jądrowej przeszła crash-testy
Czytaj też: Obejrzyj jak Tom Cruise szaleje w pozbawionym drzwi BMW M5 na planie Mission Impossible
Czytaj też: Nowe Infiniti QX80 spróbuje pokazać klasę na wymagającym rajdzie

Wszystko zaczęło się dawno, bo całe 30 lat temu, kiedy to w październiku grono modelu Hyundaia urosło o tego sedana, który miał konkurować z Fordem Sierrą i Oplem Vectrą. Wtedy napędzał go silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra, a jego wygląd… no cóż, nie był to najbardziej atrakcyjny model.

W ramach drugiej generacji Hyundai postawił na swój własny silnik Alpha II G4FK DOHC i odrzucił kanciasty kształt, co w produkowanej od 2000 roku trzeciej generacji zostało dodatkowo rozwinięte.

Czytaj też: Ford Mustang Mach 1 trafi wszędzie. WSZĘDZIE
Czytaj też: Tesla wyprodukuje baterie do łodzi pasażerskich
Czytaj też: Ten Volkswagen Golf zaskoczy każdego. Zwłaszcza na światłach

W 2006 roku, czyli z premierą czwartej generacji, doczekaliśmy się całkowicie odnowionego modelu Elantra, który zapoczątkował nowy charakter tego modelu, co widać zwłaszcza na grafice na samej górze. Wygląd ewoluował, stawał się ostrzejszy i tak też w tym roku zaowocował 7. generacją Hyundaia Elantra, potęgującą agresywny wygląd tego modelu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News