Reklama
aplikuj.pl

Hyundai i20 N debiutuje na 2021 rok

Hyundai i20 N 2021 premiera

Obecny Hyundai i20 N siedzi na rynku od dobrych pięciu lat, ale wreszcie producent odnowił wydanie tego modelu, opierając go na najnowszej generacji tego hatchbacka.

Co napędzi Hyundai i20 N 2021?

Podobnie jak inne modele oferty N Line, Hyundai i20 N łączy sportowe ulepszenia wizualne ze standardowymi silnikami, co oznacza, że wolnossący silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra i mocy 83 koni można połączyć z dwoma końcówkami wydechu.

Klienci mogą też zdecydować się na turbodoładowany 1,0-litrowy młyn o mocy 99 lub 118 KM. Nie zabrakło też łagodnej hybrydy, która pozostaje opcją tylko w mniejszym silniku z turbodoładowaniem (via Motor1).

Zmiany kabiny i wnętrza Hyundaia i20 N

W i20 N Line zastosowano bardziej agresywny zestaw karoserii z mocniejszymi zderzakami z przodu i z tyłu oraz specjalnie zaprojektowanymi 17-calowymi felgami o eleganckim, dwukolorowym wyglądzie.

Wewnątrz z kolei nowy i20 N otrzymuje parę sportowych przednich foteli i kierownicę z logo N, a wykończenie sprowadza się do czerwonych przeszyć, metalowych pedałów i obszytej skórą gałki zmiany biegów.

Czytaj też: Pierwszy oficjalny teaser Hyundai Elantra N 2022

W Europie Hyundai i20 N zadebiutuje wiosną 2021 roku na rynku, ale w tym samym roku do kupienia będzie też jeszcze wydajniejszy model o mocy około 200 koni mechanicznych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News