Hyundai ma zaprezentować czteronożny pojazd Elevate na CES 2019

Nożny, a może nożno-kołowy?

Hyundai ma zaprezentować czteronożny pojazd Elevate na CES 2019
Hyundai ma zaprezentować czteronożny pojazd Elevate na CES 2019

Hyundai z pewnością będzie miał jedne z najciekawszych stoisk kabin na targach CES 2019, ze względu na coś, co nazywa się Elevate. To elektryczny koncept, który na pierwszy rzut oka wygląda jak coś, co po prostu nie powinno pochodzić od koncernu samochodowego. Ten korzysta bowiem z kompletnie zmodernizowanego zawieszenia, które ugościło wprawdzie koła, ale na robotycznych nogach!

Wszystko zapewne w celu stworzenia jeszcze lepszych pojazdów do terenów od potężnych terenówek z napędem 4×4. Hyundai określa Elevate mianem UMV, czyli w wolnym tłumaczeniu, pojazdem o maksymalnej mobilności, który korzysta z przedziwnego połączenia robotycznych nóg z kołami, krocząc i wspinając się w razie naprawdę trudnego terenu. Nie wiemy jednak specjalnie dużo na jego temat, a firma ograniczyła resztę szczegółów aż do debiutu na targach. To właśnie na nich ma odbyć się prezentacja i może nawet pokaz, a przynajmniej materiał wideo przedstawiający Elevate w akcji.

Ten koncept może i wygląda na coś niecodziennego, ale to nie zmienia faktu, że Elevate przypomina wersję Swincar Spider z 2015 roku. Ten mały buggy może i nadal stawiał na koła, ale sposób, w jaki to robił i tak zgarnął serca wielu fanów motoryzacji, dzięki specjalnie zaprojektowanemu układowi zawieszenia, który powstał z myślą o jeździe po nierównym terenie.

Czytaj też: Elektryczny samochód Ora R1 oferuje ogromny zasięg za przystępną cenę

Źródło: New Atlas